Etykiety samoprzylepne na piwo – jak je zaprojektować? Na co zwrócić uwagę?

0
130
Etykiety samoprzylepne na piwo

Etykieta to bardzo ważne źródło informacji o danym trunku jak na przykład piwo. Dostarcza nam danych dotyczących sposobu jego produkcji, oprocentowania, czy daty ważności. Musi być przy tym wykonana w sposób estetyczny i wytrzymały.

Jakie informacje powinny znaleźć się na etykiecie?

Etykieta na piwo musi spełniać kilka wymogów prawnych. Powinna być trwała i czytelna, a przy tym musi uwzględniać takie informacje jak:

  • nazwa i rodzaj piwa,
  • lista składników (w przypadku piw o zawartości alkoholu powyżej 1,2%),
  • ilość składników albo kategorii składników (opcjonalnie),
  • ilość produktu netto,
  • dane producenta,
  • kraj pochodzenia produktu spożywczego,
  • data ważności
  • zwartość alkoholu oraz wartość energetyczna,
  • instrukcja użycia (np. spożywać schłodzone, wstrząsnąć przed otwarciem).

Warto dodać, że każdy udostępniony do obrotu na rynku produkt, musi mieć też wyraźny kod kreskowy. Kod ten powinien być wysokiej jakości, aby skaner nie miał problemu z jego sczytaniem.

Jaki kolor etykiety na piwo?

Etykiety piwne mogą być drukowane w różnych wersjach kolorystycznych. Ich barwę należy dobrać do koloru samej butelki. Na brązowych piwach właściwie każde etykiety będą prezentowały się ładnie. Najczęściej producenci trunków sięgają po etykiety podobne do kolorów piwa, a więc: pomarańczowe, złote, żółte, czerwone. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po ciekawe, kontrastowe barwy, dzięki którym można wyróżnić się na rynku. Dobrym pomysłem jest też użycie zabawnych grafit na etykietach. Inną propozycją jest sięgnięcie po przezroczyste etykiety samoprzylepne z białymi liniami i intensywnymi kolorami. Do zielonych butelek pasują czarno-białe etykiety czy też te z elementami niebieskimi i czerwonymi. W przypadku przezroczystych butelek sprawdzą się przezroczyste naklejki z kontrastową czarną linią.

Jaki rozmiar etykiety samoprzylepnej?

Kształt etykiety zależy od indywidualnych preferencji producenta piwa. Przed jego wyborem należy zastanowić się, czy chcemy klasyczną osobną etykietę na szyję, przód i tył, czy jedynie jedną etykietę, która owija się wokół butelki? Alternatywą jest inwestycja w etykiety samoprzylepne o niestandardowym kształcie, które przyciągną wzrok klientów. Warto też zastanowić się, czy chcemy uszlachetnić etykiety np. o tłoczenia lub złocenia. Do wyboru mamy standardowy papier, folię, czy też nieprzezroczyste rozwiązania.

Wygląd etykiety samoprzylepnej powinien być dobrze przemyślany. Warto zainwestować w estetyczne etykiety o wysokiej jakości, gdyż będą one wizytówką przedsiębiorstwa. Najlepiej skorzystać z usług doświadczonej firmy, takie jak Etykiety.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here