Filtry do użytku domowego

0
1282
Filtry do użytku domowego

Woda wolna od niebezpiecznych zanieczyszczeń, czyli taka, z której korzystamy w naszych mieszkaniach, jest zdatna do spożycia i innego użytku domowego. Nie oznacza to jednak, że jest to woda tej samej jakości w całej Polsce. Woda, która płynie w naszych kranach, różni się np. stopniem zmineralizowania, czyli poziomem twardości. Skład mineralny wody ma również przełożenie na jej smak. Nie zawsze są to poziomy zadowalające – aby zredukować nadmiar lub zwiększyć stan mineralizacji wody warto stosować najlepszej jakości filtry.

Filtrowanie ma znaczenie 

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do rzeczywistej przydatności i wartości filtrów do użytku domowego, czyli najpopularniejszych – filtrów do dzbanków oraz ekspresów – spróbujmy, jak smakuje kawa albo herbata przyrządzona na bazie wody zwykłej i filtrowanej. Różnica będzie znacząca.

Nie o walory smakowe jednak tu głównie chodzi. Jeśli woda, której używamy codziennie, jest zbyt twarda, będzie się to mogło odbić negatywnie na naszym zdrowiu. Zbyt wysoka wartość osadów mineralnych wytrącających się w wodzie może powodować problemy zdrowotne i być np. przyczyną wystąpienia kamicy nerkowej.

Tak zwany “kamień” osadza się również na wszystkich urządzeniach, które mają styczność z wodą – są wówczas nie tylko nieestetyczne, ale osad mineralny wpływa też negatywnie na jakość pracy tych urządzeń, które stają się mniej efektywne, w związku z tym zużywamy więcej wody np. na sporządzenie napojów czy różnych dań. 

Żywotność takich urządzeń, jak czajnik czy ekspres również się zmniejsza, urządzenia te stają się bardziej podatne na awarie. Czy zatem warto zaopatrzyć się w filtry do wody

Możemy się o tym łatwo przekonać. Sprawdzone filtry najlepszej jakości, oferowane przez znanych producentów takich jak: Aquaphor, Filter Logic, Dafi, Brita lub Whirlpool, są dostosowane do zdecydowanej większości modeli dzbanków i ekspresów dostępnych na rynku.

Jeśli jesteśmy posiadaczami sprzętu innych firm, warto zainteresować się ofertą sklepów internetowych proponujących zarówno najpopularniejsze, jak i niszowe modele filtrów. Takim miejscem w sieci jest m.in. sklep Aquamelior.pl. Sklep oferuje szeroką gamę różnych filtrów do wody oraz usługi profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru optymalnych modeli do każdego urządzenia.

Filtry i warunki przechowywania żywności 

Filtry do użytku domowego mogą się kojarzyć przede wszystkim ze wspomnianymi wyżej wkładami do dzbanków oraz ekspresów. Na nich nie kończy się jednak katalog filtrów domowych. Co prawda stosując takie filtry od razu zwracamy uwagę na ich efektywność – odczuwając pozytywną zmianę smaku wody i obserwując redukcję procesu osadzania się kamienia na tych urządzeniach. Jednak nie są one jedynymi, na pracę których również wpływa jakość wody dostępnej w domach.

Nie zapominajmy m.in. o lodówkach. Na ich wydajność również wpływ mogą mieć filtry. Nie bez powodu cieszą się one stale rosnącą popularnością. Filtry dostosowane do lodówek znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa higienicznego przechowywanej w nich żywności.

Na rynku dostępne są dwa typy filtrów przeznaczonych do lodówek – są to filtry antybakteryjne (oczyszczające powietrze) oraz filtry do wody. 

Dzięki ich działaniu lodówki są czystsze i sprawniejsze, dzięki czemu zużywają mniej energii, a żywność ma zapewnione idealne warunki termiczne, co powoduje, że jest mniej podatna na zepsucie i zachowuje też dłużej świeżość.

Filtry do lodówek znajdziemy w ofercie wielu producentów tego sprzętu, m.in.: Beko, Gorenje, Bosch czy Samsung.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here