Gdzie postawić świece bożonarodzeniowe?

0
1219
świece bożonarodzeniowe

Udekorowaniem domu na święta zajmujemy się zwykle już od początku grudnia. Dobrze więc wcześniej przemyśleć koncepcję dekoracji świątecznych mając na uwadze, że w żadnym domu nie może zabraknąć świec bożonarodzeniowych. Są one doskonałą ozdobą niemal każdego pomieszczenia, a do tego niektóre z nich pięknie pachną piernikiem, pieczonymi jabłkami czy makowcem.

Świece w salonie i nie tylko

Świece bożonarodzeniowe tradycyjnie ustawiamy w salonie, czyli w pokoju, w którym zazwyczaj ustawiona jest choinka. Nie może ich bowiem zabraknąć przy wigilijnym stole, a już na kilka dni przed świętami tworzą one niesamowitą atmosferę. Tradycyjnie świece bożonarodzeniowe możemy kupić w kolorze białym, czerwonym lub zielonym, a także z licznymi ozdobami, takimi jak bałwanki, wieńce czy choinki. Niektóre świece bożonarodzeniowe ozdobione są dodatkowo brokatem, przez co dodają poświaty zimowym, długim wieczorom. Świece dobrze jest również ustawić w innych pokojach: w sypialni czy w pokoju dziecięcym, gdyż tworzą piękną ozdobę i klimat świąteczny. Pamiętajmy jednak, aby w pokoju dziecięcym świece nie paliły się, gdy dorosłych nie ma w domu. Innym, ciekawym pomieszczeniem na ustawienie świec bożonarodzeniowych jest łazienka. Długa, aromatyczna kąpiel w wannie przy pięknym zapachu świec pozwoli nie tylko odprężyć się, ale i nabrać sił przed świątecznymi przygotowaniami. W łazience lepiej jest jednak postawić na mniejsze świeczki, które palą się krócej – ostatecznie nie codziennie mamy czas na długą kąpiel.

Kiedy kupić świece bożonarodzeniowe?

Większość z nas nie czeka z zakupem ozdób świątecznych aż do grudnia. Jest to bardzo dobra koncepcja, gdyż wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w sklepach jest coraz mniejszy wybór różnego rodzaju dekoracji. W większości sklepów ozdoby świąteczne, w tym świece bożonarodzeniowe, dostępne są już od początku listopada. Wtedy też najlepiej jest wybrać się do sklepu i dokonać ich zakupu. Niektórzy lubią czekać na promocje, bowiem zakup większej ilości świec bożonarodzeniowych jednorazowo może stanowić niemały wydatek – wszystko zależy od wielkości świec, a także ich marki i czasu palenia. Sklepy często przeceniają świąteczne dekoracje na kilka dni przed świętami, tak aby móc wyprzedać cały asortyment. Jest to jednak zdecydowanie za późno, aby rozpocząć dekorację mieszkania, dlatego o wiele lepiej jest szukać wcześniej różnego rodzaju promocji, na przykład z okazji black friday. Nawet, jeśli takowych nie znajdziemy, warto kupić świece, bowiem święta są tylko raz w roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here