Gdzie spędzić ferie zimowe?

0
1491
ferie zimowe

Gdy zbliża się czas urlopu, czy to wakacyjnego, czy może zimowego, każdy zadaje sobie pytanie: gdzie dobrze wypocząć. Ostatnio bardzo mocny jest trend patriotycznych zakupów, a nawet spędzania wolnych dni w kraju. Popieram całym sercem korzystanie i wspieranie w ten sposób rodzimej turystyki, która jest naprawdę bogata w atrakcyjne oferty. Może jednak warto zajrzeć nieco poza granice, chociażby do najbliższych sąsiadów?

Narty na Słowacji

Zimowy wypoczynek niejednokrotnie kończy się na ośnieżonych zboczach. Wędrówki górskimi szlakami w pięknej scenerii, gdy wszędzie dokoła jest biało, potrafią zachwycać i przyciągnąć niejednego. Szusowanie na nartach również może być alternatywą, o ile lubimy tą formę wypoczynku.

Narty na Słowacji są nam, Polakom bardzo dobrze znane. Nie trzeba wybierać się w dalekie i męczące podróże. Językowo również można się całkiem dobrze dogadać. No i trasy zjazdowe… Gdy wpiszemy w wyszukiwarce hasło „narty Słowacja„, z pewnością znajdziemy dużą ofertę kurortów, ośrodków jak i prywatnych kwater w całkiem dobrych cenach. W dodatku trasy zjazdowe są tam o wiele dłuższe niż nasze i można cieszyć się szusowaniem na nartach o wiele dłużej niż staniem w kolejce do wyciągu na niejednych rodzimych stokach narciarskich. Wielu zapalonym narciarzom bardzo doskwiera właśnie natłok turystów i krótkie trasy. Jasna-Chopok jest największym ośrodkiem narciarskim na Słowacji i z pewnością nie zawiedziemy się, gdy wybierzemy to miejsce na nasz aktywny wypoczynek.

Oferta noclegowa jest równie urozmaicona jak w Polsce. Możemy wybierać spośród hoteli, apartamentów czy kwater prywatnych wedle naszych gustów i zasobności portfela. Chociażby apartamenty Jasna zaoferują nam duży asortyment w wyborze miejsc noclegowych. Oczywiście jak w każdym atrakcyjnym turystycznie miejscu, rezerwacji musimy dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dobre miejscówki rozchodzą się wszak najszybciej. Warto jednak chociaż raz wybrać się na wypoczynek zimowy w tym kierunku. A może zachęceni okolicznym pięknem, staniemy się stałymi bywalcami u naszych sąsiadów? Przecież narty na Słowacji nie muszą być jedynym pretekstem do odwiedzenia tych Małych Alp. Letni pobyt i wędrówki piesze czy rowerowe po okolicy z pewnością będą równie ciekawe i emocjonujące jak zimowe atrakcje. Góry są piękne nie tylko zimą. Z pewnością możemy więc spędzać w nich zarówno zimowe jak i letnie wolne dni. Zanim więc wybierzemy miejsce na wypoczynek urlopowy, zerknijmy w kierunku sąsiadów za granicą i sprawdźmy co mogą nam oferować, bo oferty są warte uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here