Hala namiotowa – zabezpiecz towar przed opadami śniegu

0
1707
Hala namiotowa – zabezpiecz towar przed opadami śniegu

Zwiększenie powierzchni magazynowej wpływa pozytywnie na ciągłość produkcji w przedsiębiorstwie oraz jakość przechowywania produktów, szczególnie w okresie zimowym. Coraz większym zainteresowaniem klientów biznesowych oraz indywidualnych cieszą się funkcjonalne hale namiotowe.

Hala namiotowa – skuteczne zabezpieczenia towaru zimą

Okres zimowy to czas, kiedy towary przechowywane na zewnątrz budynków narażone są na wpływ negatywnych warunków atmosferycznych, co może doprowadzić do obniżenia jakości produktów lub ich uszkodzenia. Skutecznym sposobem zabezpieczenia towaru przed opadami śniegu są funkcjonalne hale namiotowe.

Hala namiotowa to mobilna konstrukcja przeznaczona m.in. do przechowywania towaru w określonym miejscu. Funkcjonalność namiotów umożliwia ich modyfikowanie pod względem wielkości przestrzeni roboczej (przechowywania), na co wpływa ich modułowy system konstrukcyjny. Ponadto konstrukcja wykonana z PCV, blachy trapezowej lub płyty warstwowej z rdzeniem izolacyjnym stanowi skuteczne zabezpieczenie towaru przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i kurzem. Najistotniejsze zalety stosowania hal namiotowych w okresie zimowym to:

  • ochrona towaru przed opadami śniegu,
  • zabezpieczenie produktów przed wilgocią, która w ujemnych temperaturach sprawia, że powierzchnia magazynowanego na zewnątrz towaru pokrywa się warstwą lodu,
  • estetyczny wygląd towaru (brak narażenia produktów na działanie zalegającego śniegu),
  • możliwość powiększania przestrzeni hali według potrzeb magazynowych,
  • mobilność hali umożliwiająca jej przemieszczanie zgodnie z potrzebami firmy,
  • odporność elementów konstrukcyjnych hali na działanie śniegu oraz ujemnych temperatur (m.in. przymrozki),
  • możliwość sezonowej eksploatacji hal namiotowych lub w określonych przez klienta terminach.

Mobilność hal namiotowych pozytywnie wpływa na możliwość zmiany miejsca magazynowania towaru również w okresie zimowym, co w obecnym czasie stanowi istotny czynnik ekonomiczny (np.: możliwość skorzystania z dogodnej oferty dzierżawy terenu pod umiejscowienie hali namiotowej lub w sytuacji konieczności przeniesienia siedziby firmy do innej lokalizacji).

Funkcjonalność hali namiotowej

Modułowy system konstrukcyjny hali namiotowej pozytywnie wpływa na dostosowanie kosztu jej zakupu do potrzeb klienta. W miarę wzrostu produkcyjnego przedsiębiorca może powiększać przestrzeń użytkową hali analogicznie do wzrastającego asortymentu wymagającego magazynowania. Dodatkowym atutem hali namiotowej jest możliwość jej użytkowania sezonowego, np.: wyłącznie w okresie zimowym. Konstrukcja hali namiotowej może być wielokrotnie montowana i demontowana, co nie wpływa na jej funkcjonalność, zużycie elementów konstrukcyjnych oraz jakość. Przestrzeń robocza hali namiotowej może być wykorzystywana w 100% powierzchni, na co wpływa brak filarów podtrzymujących konstrukcję, które zastępuje system lin napinających.

Hale namiotowe to funkcjonalny tymczasowy magazyn często stosowany w okresie zimowym. Najistotniejszymi zaletami hal namiotowych jest ich niski koszt oraz szybki montaż konstrukcji, co wpływa na coraz większą ich popularność wśród klientów biznesowych i indywidualnych. Wysoka jakość wykonania oraz funkcjonalność mobilnych magazynów namiotowych sprawia, że stanowią one doskonałą alternatywę dla hal stałych lub budynków murowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here