Jak nauczyć się niemieckiego – 3 zasady

0
338
Jak nauczyć się niemieckiego

Zamierzasz wyjechać do Niemiec na dłużej? Kroi się ciekawa praca na budowie? A może opieka nad osobami starszymi? Tak czy inaczej, pora na naukę języka niemieckiego. Co będzie ważne?

Po pierwsze – systematyczność

Przy nauce – nie tylko języków – ważna jest systematyczność. Dużo więcej zapamiętasz, wkuwając niemieckie zwroty i słówka przez 15-20 minut dziennie niż dwa razy w tygodniu po trzy godziny.Aby zapobiec poczuciu powtarzalności i nudy, przeglądaj ciekawe blogi, gazety czy strony internetowe, zarówno te, których głównym tematem jest nauka języka niemieckiego, jak i poświęcone zupełnie innym zagadnieniom. Z pewnością rozśmieszą cię rysunki Mirioli Dzik – słynnej Kury – na fanpage’u Kura Zeichnet. A może zainteresują cię niemieckie kanały podróżnicze albo rękodzielnicze? Wszystko przed tobą!

Po drugie – porządek

Tak, tak, ten osławiony niemiecki ordnung może się na coś przydać. Ucząc się samemu, poznałeś wiele słówek i zwrotów, jednak cały czas nie czujesz się pewnie. Warto, aby nauka języka niemieckiego wkroczyła na wyższy poziom.Mowa oczywiście o kursie językowym – w grupie lub w formie indywidualnej. Podczas kursu języka niemieckiego dobry nauczyciel uporządkuje twoją wiedzę z zakresu gramatyki, skoryguje błędy w wymowie i zachęci do korzystania z języka. Konwersując w grupie na różne tematy, przygotujesz się do realnych sytuacji, jakie spotkają cię na ulicach Bonn czy Monachium.

Po trzecie – odwaga

Naukę obcego języka i wyjazd do obcego kraju warto potraktować jako fascynującą przygodę. Nawet jeśli z początku popełnisz kilka zabawnych błędów, dzięki nim nauczysz się więcej. Nie zniechęcaj się, konwersuj, pytaj, czytaj instrukcje obsługi, napisy na murach, szyldy i reklamy.Językiem niemieckim posługuje się obecnie 128 milionów osób, a ojczystym językiem jest dla 105 milionów osób na całym świecie. Dogadasz się w nim nie tylko w Niemczech, Austrii, Belgii, Szwajcarii czy Luksemburgu, ale łatwiej zrozumiesz podstawy języków nordyckich, a fiordy będą ci z ręki jadły. Zatańczyć walca nad pięknym modrym Dunajem? Przejechać Belgię rowerem wzdłuż i wszerz? Wsłuchać się w rytm szwajcarskich zegarków? Do tego wszystkiego nauka języka niemieckiego będzie ci niezbędna!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here