Jak prawidłowo zawiesić na ścianie obraz wieloczęściowy?

0
5423
Jak prawidłowo zawiesić na ścianie obraz wieloczęściowy?

Wybór określonego motywu obrazu do wnętrza własnego mieszkania, bywa nie lada wyzwaniem. Gdy już postanowiliśmy jaki wzór i wymiar całkowity oryginalnego dzieła zagości na ścianie salonu, sypialni czy też kuchni, pozostaje nam wielkie oczekiwanie na to, aż zamówiony obraz zawita w progi naszego mieszkania.

Wybór określonego motywu obrazu do wnętrza własnego mieszkania, bywa nie lada wyzwaniem. Gdy już postanowiliśmy jaki wzór i wymiar całkowity oryginalnego dzieła zagości na ścianie salonu, sypialni czy też kuchni, pozostaje nam wielkie oczekiwanie na to, aż zamówiony obraz zawita w progi naszego mieszkania. Nastaje ta wielka chwila i co dalej? Obraz został wypakowany i zaczynamy się zastanawiać, w jaki sposób możemy go powiesić na ścianie, tak aby wszystko wyglądało schludnie. Czasami bywa tak, że do powieszenia obrazu potrzebnych jest kilka osób. Zadanie jednej osoby dotyczy trzymania samego obrazu, druga obsługuje młotek i gwoździe, a pozostałe czuwają nad jego prawidłowym położeniem.

Co się dzieje, gdy musimy poradzić sobie z obrazem wieloczęściowym?
Sprawa wygląda kompletnie inaczej. Zamówiony obraz posiada darmowy komplet umożliwiający zawieszenie obrazu na ścianie. W torebce, możemy znaleźć odpowiednią ilość profesjonalnych zawieszek wraz z wkrętami oraz haczyki wraz z kołkami rozporowymi do zamontowania w ścianie. Do blejtramy musimy przymocować specjalne haczyki, dzięki którym obraz będzie solidnie wisiał na ścianie. Jeśli martwisz się tym, że obraz zostanie zawieszony nierówno i będzie różnić się zachowanymi odstępami od tych, które widnieją w sklepie – głowa do góry. Podczas składania zamówień, istnieje możliwość domówienia szablonu ułatwiającego montaż obrazów wieloelementowych. Należy zapoznać się z instrukcją szablonu i wyznaczyć odpowiedni poziom zawieszenia obrazu na ścianie. Jeśli już to zrobimy, do wyznaczonego poziomu trzeba przykleić szablon.

W następnej kolejności, w zależności od wybranych przez Ciebie odstępów pomiędzy poszczególnymi elementami obrazu, trzeba zaznaczyć otwory A, B, C lub D. Po tej czynności, możemy ściągnąć szablon i w wyznaczonych miejscach nawiercić w ścianie otwory. W kolejnym procesie można wykorzystać odpowiedni zestaw montażu dołączony do obrazu. Pamiętaj, że obraz jest produktem bardzo delikatnym i trzeba się z nim uważnie obchodzić by go nie porysować. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie każdego z elementów np. na miękkiej tkaninie – płótnem do dołu. Na tak odwróconej części obrazu, możemy wyznaczyć jej środek. Po naniesieniu zawieszek na każdy element obrazu, możemy kolejno zamieszczać elementy na ścianie.

Dzięki domówionemu szablonowi, mamy pewność, że montaż obrazu wieloczęściowego będzie łatwą, szybką i przyjemną czynnością. Obraz zachowa swój oryginalny układ i wytyczone przez Ciebie odległości pomiędzy poszczególnymi elementami. O ten aspekt należy zadbać, ponieważ każda z części posiada zadrukowane boki. Dzięki temu obrazy nie posiadają dodatkowego obramowania i w przypadku obrazów wieloelementowych, każdy z elementów tworzył kontynuację wybranego motywu. Gdybyśmy połączyli wszystkie elementy w jedną całość, wzór zostałby zniekształcony. Jak sami widzicie, do zamontowania obrazu na ścianie wcale nie potrzebujemy kilku osób. Cały proces montażu jesteśmy w stanie wykonać sami w naprawdę szybkim czasie.

Artykuł stworzony przy współpracy z internetowym sklepem artduo-shop.pl oferującym obrazy na płótnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here