Jak przygotować się do wyjazdu do Grecji?

0
1652
Jak przygotować się do wyjazdu do Grecji

Grecja należy do ulubionych wakacyjnych destynacji Polaków. W tym kraju możemy zakosztować prawdziwego śródziemnomorskiego stylu życia, pięknej słonecznej pogody i odwiedzić relikty antycznej historii. Aby w pełni cieszyć się z uroków urlopu, warto przygotować się dobrze do tego wyjazdu. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Grecja na wyciągnięcie ręki

Urlop w Grecji jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, ponieważ od tego kraju dzielą nas zaledwie 3 godziny lotu. Tanie bilety lotnicze i atrakcyjne ceny wycieczek all inclusive jeszcze bardziej zachęcają do odwiedzenia Grecji. Przynależność tego kraju do Unii Europejskiej sprawia, że Polacy mogą tam podróżować bez paszportu. Nie są wymagane specjalne szczepienia i środki ostrożności. Wystarczy jedynie zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy – w tym odpowiednią odzież, kosmetyki z filtrem UV i strój kąpielowy, jak również doskonały urlopowy nastrój!

Szeroką ofertę wycieczek do Grecji znajdziemy na stronie biura podróży https://carter.eu/kierunki/europa/grecja.

Zbyt wiele, by spędzić urlop w hotelu

Niezależnie od tego, czy wybieramy wycieczkę do Aten, aby obejrzeć Akropol, Teatr Dionizosa i inne antyczne zabytki, czy może planujemy wypoczynek na jednej z przepięknej greckich wysp, warto przygotować się przed wyjazdem, przeglądając listę okolicznych atrakcji. Grecja jest zbyt piękna, aby cały wyjazd spędzić na plaży. Ateny możemy wygodnie zwiedzać pieszo i przy użyciu komunikacji miejskiej, zaś przebywając na jednej z wysp, żal nie udać się na wędrówkę po okolicznych atrakcjach przyrody. W Grecji możemy także spróbować sportów wodnych, między innymi nurkowania.

Zobacz też: https://carter.eu/blog/grecja-10-najlepszych-nowych-hoteli/

Przezorny zawsze ubezpieczony

Aby bezstresowo cieszyć się urlopem, lepiej zachować szczególną ostrożność. Grecja to typowy kraj turystyczny, który każdego roku odwiedzają miliony przybyszów z całego świata. Dlatego zwłaszcza latem, w szczycie sezonu urlopowego, należy uważać na ewentualnych złodziei i naciągaczy.  Stałe pilnowanie portfela, smartfona i innych wartościowych przedmiotów wcale nie oznacza nadgorliwości. Chociaż Grecja należy do państw będących pierwszą destynacją dla uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, wciąż pozostaje dość bezpiecznym miejscem. Wystarczy mieć się na baczności, spacerując w tłumie i nie dawać złodziejom okazji do szybkiego zysku.

Polacy przebywający w Grecji mogą korzystać z tamtejszej podstawowej opieki medycznej w placówkach publicznych, oczywiście pod warunkiem wcześniejszego wyrobienia karty EKUZ. Czy to wystarczająca ochrona na wakacje w Grecji? Niekoniecznie. Jeżeli chcemy naprawdę zrelaksować się w trakcie urlopu, dobrym i tanim uzupełnieniem podstawowej opieki medycznej jest dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Jeśli chodzi o koszty leczenia, wartość polisy na poziomie 200 000 zł stanowi absolutne minimum. Warto bowiem ubezpieczyć się na każdą okazję i zakładać również ekstremalnie nieszczęśliwe wypadki, łącznie z koniecznością transportu medycznego do kraju.

Wybór odpowiedniej polisy

Polisa turystyczna do Grecji powinna również uwzględnić ewentualne koszty ratownictwa medycznego, zwłaszcza gdy zakładamy dłuższe piesze wycieczki lub uprawianie sportu, nawet jeśli nie chodzi o jego wyczynową odsłonę. Wartościowym dodatkiem do ubezpieczenia turystycznego będzie także polisa OC, ubezpieczenie obejmujące zdarzenia po alkoholu, a nawet ubezpieczenie bagażu.

Jeśli do Grecji wyruszamy w ramach wycieczki wykupionej w biurze podróży, warto dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia. Zwykle jest ono minimalne i lepiej wykupić własną polisę, którą można znaleźć między innymi w internetowej porównywarce, na przykład popularnej KioskPolis: https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails.

Wakacyjny urlop jest w końcu zbyt krótki, aby przejmować się ewentualnymi zagrożeniami czyhającymi na turystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here