Jak rozliczyć PIT-37?

0
1927
Jak rozliczyć PIT-37

PIT to tzw. deklaracja podatkowa, która składana jest przez każdego obywatela posiadającego status osoby fizycznej. Deklaracja ta to wykazanie bezpośredniego podatku wynikającego z uzyskanych dochodów rocznych. Rozliczanie deklaracji PIT sprawiało do tej pory wiele kłopotu i zamieszania, jednak dzięki innowacyjnym metodom i możliwości składania wniosków przez internet proces ten stal się znacznie prostszy, szybszy i mniej skomplikowany. Możliwość internetowego składania PIT obecnie dotyczy druków wyselekcjonowanych PIT- ów w tym PIT 37 czy PIT 38.

Jak rozliczyć PIT-37 przez internet?

Rozliczenie i złożenie deklaracji, dzięki wykorzystaniu programów internetowych dostarcza wielu pozytywnych aspektów. Specjalnie przygotowany program e-Deklaracje PIT pomaga bezbłędnie i terminowo złożyć deklarację podatkową. Przygotowanie rozliczenia internetowego odbywa się poprzez sporządzenie deklaracji w omawianym programie, w dowolnym programie dostępnym na rynku lub przez usługę Twój e-PIT.

Program e-Deklaracje PIT daje możliwość wysłania swojego rozliczenia do Urzędu Skarbowego przy użyciu telefonu komórkowego czy tabletu. Możliwość zaakceptowania automatycznie przygotowanego rozliczenia, wprowadzenia w nim zmian dotyczących sposobu rozliczenia – samodzielnie czy z małżonkiem, ujęcia dodatkowych ulg i odpisów, wpisanie KRS, któremu zostanie podarowany 1 % podatku dochodowego, pozwala wygodnie, szybko i bezproblemowo rozliczyć się z Urzędem. W przypadku ominięcia procedury wysyłki lub poprawki, system automatycznie przekaże przygotowany druk do odpowiedniej placówki.

Do kiedy jest czas na rozliczenie PIT-37?

Deklaracje PIT-37 należy złożyć do końca kwietnia. W przypadku pominięcia tej procedury, automatycznie wygenerowana deklaracja zostanie przesłana do Urzędu właśnie do dnia 30 kwietnia. Procedura ta uniemożliwia spóźnienie się w składaniu deklaracji, jak również jest pomocna dla osób rozliczających każdego z nas.

Programy internetowe i innowacyjne metoda rozliczania się przez internet pozwala uzyskać wiele dogodnych przywilejów, a jednym z nich jest możliwość szybszego odebrania zwrotów wynikających z rocznego rozliczenia. W przypadku standardowych i tradycyjnych metod zwroty przekazywane są do 90 dni od momentu złożenia wniosku, podczas gdy internetowe rozliczenie PIT-u skraca czas oczekiwania do 45 dni. Kolejnym ważnym aspektem wynikającym z posługiwania się programami internetowymi jest bezbłędność uzupełniania wniosku, jak również ominięcie wielu procedur związanych z przygotowaniem deklaracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here