Jak udekorować pokój ucznia?

0
1463
Jak udekorować pokój ucznia?

Pierwszoklasista i licealista – choć z pozoru nic ich nie łączy, w rzeczywistości obaj potrzebują swojej prywatnej przestrzeni do relaksu, zabawy, ale też nauki. Jak pomysłowo udekorować pokój ucznia, wykorzystując do tego celu przede wszystkim dekoracje ścienne? I w końcu – jakie kolory pozytywnie wpływają na koncentrację, przynosząc jednocześnie ulgę zmęczonym oczom?

Pójście do szkoły – jak ułatwić to dziecku?

Wrzesień, a wraz z nim początek roku szkolnego to duże wyzwanie zarówno dla uczniów, którym przyjdzie zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jak i dla rodziców odpowiedzialnych za to, by zapewnić dziecku wszystko, czego potrzebuje do nauki. Co istotne, pomóc w tym może nie tylko zakup podstawowych szkolnych akcesoriów, ale również wymyślnych ozdób np. w formie pomysłowych plakatów do pokoju ucznia, które będą ładną ozdobą wnętrza, a jednocześnie nauczą dziecko czegoś nowego.

Początek września to prawdziwy przełom zwłaszcza w życiu pierwszoklasistów. Aby ułatwić dziecku adaptację do nowych warunków i środowiska, w którym przyjdzie mu funkcjonować przez kolejne lata, warto zaaranżować jego pokój w sposób przemyślany. Jest to bardzo ważne, ponieważ przestrzeń, która dotychczas pełniła wyłącznie funkcję wypoczynkową i rozrywkową, odtąd stanie się także miejscem do nauki.

Plakaty do pokoju ucznia – zdobią i edukują

Bez względu na to czy Twoje dziecko dopiero zaczyna swoją szkolną przygodę, czy też jest już wprawionym w boju licealistą, w jego pokoju oprócz biurka, wygodnego krzesła i regału na podręczniki nie może zabraknąć pomysłowych dekoracji ściennych. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się plakaty – także samoprzylepne, które są zaskakująco proste w aplikacji i pozwalają szybko odmienić wygląd każdego wnętrza.

Jakie więc powinny być plakaty do pokoju ucznia? W tej roli najlepiej sprawdzą się wzory, które będą zarówno zdobić pokój, jak i edukować dziecko.

  • Plakat do pokoju ucznia – do nauki liter

Twój pierwszoklasista uczy się alfabetu? Odrabianie prac domowych z pewnością ułatwią mu rozmaite plakaty z kolorowymi literami! Znajdziesz je np. na https://www.decormint.com/pl/plakaty-samoprzylepne/do-pokoju-nastolatka.

  • Plakaty do pokoju nastolatka – do nauki języków

Rozmaite plakaty z cytatami lub zabawnymi napisami w języku angielskim, wzbogacone kolorowymi grafikami to coś, czego zdecydowanie nie może zabraknąć w pokoju nastolatka. Stanowią nie tylko rewelacyjną ozdobę pokoju, ale też pozwalają nauczyć się nowych słów!

  • Plakaty do pokoju młodzieżowego – domowa lekcja geografii

Multikolorowa mapa świata czy barwna mapa Polski z zaznaczonymi największymi miastami, sąsiednimi krajami oraz narysowanymi zwierzętami typowymi dla danego regionu? To tylko przykładowe motywy, które można znaleźć na rozmaitych plakatach do pokoju ucznia! Co ważne, tego typu dekoracje ścienne mogą być świetnym sposobem na naukę geografii! Przyklej je na ścianie obok plakatów najsłynniejszych zabytków na świecie – w ten sposób stworzysz w pokoju dziecka niepowtarzalną galerię w podróżniczym stylu.

Rozmaite motywy turystyczne i zwierzęce, figury geometryczne czy motywujące cytaty to dopiero początek listy wzorów, które idealnie sprawdzą się w formie plakatów do pokoju młodzieżowego. Rozbudzają wyobraźnię, ocieplają wnętrze i rozwijają pasje!

Jakie kolory wybrać do pokoju ucznia?

Nie od dziś wiadomo, że kolory silnie oddziałują na psychikę ludzi. Pamiętaj więc o tym na etapie poszukiwania odpowiednich dodatków do pokoju swojego dziecka.

Niebieski działa kojąco i uspokajająco, a także skutecznie wspomaga koncentrację i sprzyja nauce, więc idealnie sprawdzi się w sypialni ucznia. Staraj się wybierać cieplejsze odcienie niebieskiego – dzięki temu wnętrze będzie stanowić przytulną przestrzeń, sprzyjającą nie tylko nauce, ale również odpoczynkowi.

Dobrym rozwiązaniem są również delikatne pastele – pozwalają się odprężyć i koją zmysły po męczącym dniu pełnym szkolnych obowiązków. Dla kontrastu, warto wprowadzić do pokoju kilka elementów w bardziej soczystych kolorach – ożywią wnętrze i nadadzą mu ciekawego wyglądu. Nie należy jednak przesadzać z intensywnymi odcieniami – mogą bowiem dekoncentrować i utrudniać zasypianie – zwłaszcza u młodszych dzieci.

Wskazówka

Tablica magnetyczna, po której można pisać kolorowymi mazakami lub tradycyjna tablica kredowa to akcesoria, które warto wykorzystać w pokoju dziecka. Będzie służyć latami – można ją bowiem wykorzystać nie tylko do nauki, ale też do notowania najważniejszych informacji (np. planu lekcji, terminów wywiadówek) oraz przyczepiania zdjęć klasowych i rodzinnych.

 

Doskonałym wyborem do pokoju Twojego dziecka będzie jasna zieleń, która działa kojąco na zmęczone oczy i pozwala się odprężyć. Możesz wykorzystać ją np. w formie efektownych motywów roślinnych na fototapecie lub plakacie w pokoju ucznia. Kolor zielony pięknie komponuje się z odcieniem turkusowym, wiśniowym, a także szarościami i ponadczasową bielą, która ładnie rozświetli wnętrze.

Zgaszony fiolet i pudrowy róż to odcienie, które pozwalają się wyciszyć i działają uspokajająco, a do tego stanowią znakomitą bazę do wyczarowania pięknej aranżacji w pokoju dziewczynki.

Kolorem, którego należy unikać w pokoju ucznia, jest natomiast czerwień, która może wzbudzać niepokój i złość. Co więcej, intensywne odcienie czerwieni utrudniają zasypianie i dekoncentrują. W sypialni dziecka wykorzystuj ją oszczędnie – najlepiej wyłącznie w formie subtelnych dodatków.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here