Jak wybrać dla siebie odpowiedni materac?

0
1035
Jak wybrać dla siebie odpowiedni materac?

Wybór materaca do spania to z pozoru bardzo prosty wybór, jednak po nieco większym zagłębieniu się w temat może się okazać, że wcale nie jest to takie proste, jakby nam się mogło z pozoru wydawać. Okazuje się, że materac odpowiada nie tylko za jakość naszego snu, ale również za stan naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia, dlatego nie należy bagatelizować roli materaca w naszym życiu.

Jaki materac wybrać?

Obecnie na rynku jest całe mnóstwo różnego rodzaju materacy: piankowe, sprężynowe, lateksowe, kieszeniowe, itd. Można wymieniać w nieskończoność. Przy wyborze odpowiedniego dla nas materaca najważniejsze jest, aby dokładnie wiedzieć, na jakim podłożu lubimy spać, a także w jakiej pozycji najczęściej zdarza nam się zasypiać. Materac piankowy jest zazwyczaj materacem dość miękkim i zalecany jest dla osób, które lubią spać na boku. Materac piankowy powinien odpowiednio podtrzymywać nasz kręgosłup – stanowić dla niego swoistą podporę podczas snu i dać odpocząć wszystkim naszym mięśniom. Z kolei materace sprężynowe należą do grupy materacy twardych, i zalecane są osobom, które lubią spać na brzuchu lub na wznak. Warto również pamiętać, że tak naprawdę wybór materaca zależy również w znacznej mierze od naszej wagi oraz wzrostu. Chodzi oto, aby podczas snu nasze rozluźnione mięśnie zaznały odpoczynku, a wszystkie strategiczne partie ciała jak odcinki lędźwiowe i krzyżowe kręgosłupa znalazły dla siebie odpowiednią pozycję najbardziej zbliżoną do linii prostej. Jak się o tym przekonać? Najlepiej zwyczajnie położyć się na materacu w sklepie i po prostu wypróbować jego miękkość. Najważniejszy powinien być dla nas nasz komfort leżenia i to nim należy się kierować podczas wyboru najlepszego materaca do naszej sypialni.

Materace ze sklepu Sleepmed.pl to najlepszy wybór dla każdego!

Materace Hilding Anders producent oferowane na stronie sleepmed.pl to doskonałej jakości produkty objęte aż piętnastoletnią gwarancją. Każdy produkt oferowany przez producenta jest opisany w wyczerpujący sposób, aby klient mógł wybrać dla siebie najlepszy model. Ponadto materace są wykonane z najwyższej jakości materiałów w nowoczesnych technologiach i stanowią najlepszą gwarancję dobrego snu i fantastycznego wypoczynku. W tej dziedzinie warto zaufać fachowcom, którzy doskonale znają się na swojej pracy i potrafią również doradzić wybór najodpowiedniejszej dla klienta opcji materaca. Na koniec warto również dodać, że wszystkie materace są opatrzone certyfikatem jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH i zostały bardzo wnikliwie przetestowane pod kątem czterech kluczowych parametrów: ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here