Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski do salonu?

0
1798
Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski do salonu

Początki prowadzenia własnego biznesu wiążą się z koniecznością podjęcia wielu bardzo ważnych decyzji. Jedną z nich jest aranżacja salonu, by nie tylko wszystko do siebie pasowało, ale także było funkcjonalne dla pracowników i spełniało oczekiwania klientów. Serce pomieszczenia zawsze stanowią fotele fryzjerskie – muszą być estetyczne i wygodne, ale także praktyczne. Ich zadaniem jest zwiększenie komfortu pracy pracownika i umilenie wizyty klienta. To właśnie one sprawiają, że z twojego salonu wychodzą oni wypoczęci i zrelaksowani.

Na co zwrócić uwagę, kupując fotele fryzjerskie?

Najważniejsza z punktu widzenia pracownika jest regulacja wysokości fotela. Pamiętaj, że komfort pracy jest jednym z czynników warunkujących jej efektywność. Ból pleców i schorzenia wynikające z nieprawidłowej postawy znacząco ją bowiem utrudniają. Regulacja wysokości fotela to także wygoda klienta, który może oprzeć nogi o podłoże i nie męczyć się podczas cięcia czy farbowania.

Musisz wiedzieć, że dostępne obecnie na rynku fotele fryzjerskie mają różne sposoby regulacji. Możesz wybrać te regulowane ręcznie, które będą stosunkowo tanie i lekkie. Bez trudu przesuniesz je z miejsca na miejsce w salonie. Lepszym rozwiązaniem, które cechuje się bardziej korzystnym stosunkiem wygody do ceny z całą pewnością będą fotele fryzjerskie z pompy hydrauliczną. Dzięki niej możesz płynnie zmieniać wysokość siedziska, dopasowując ją na bieżąco do potrzeb klienta i pracownika.

Fotele fryzjerskie mają również różne podstawy fotela. Być może nie pomyślałeś o tym od razu, ale rodzaj podstawy może znacząco wpływać na wygodę w salonie. Weź pod uwagę przede wszystkim jego powierzchnię i wybierz model najlepszy dla ciebie.

Jeśli zależy ci na naprawdę stabilnym rozwiązaniu, postaw na fotele fryzjerskie z ciężką płaską podstawą. Może być ona wycięta w kształt kwadratu lub koła. Zdecydowanie łatwo utrzymać w czystości, bo bez trudu można zmieść z niej zabrudzenia i włosy klientów. Poważną wadą jest jednak ich brak mobilności. Są ciężkie i nie mają kółek ułatwiających przesuwanie. Tymczasem to jedna z ważniejszych cech, jakie powinien mieć dobry fotel do zakladu fryzjerskiego.

Fotele fryzjerskie na kółkach osadzone na pięcioramiennej podstawie są jednymi z najczęściej wybieranych. Najlepsze pozostają modele wykonane ze stali nierdzewnej, którą łatwo utrzymać w czystości. Co więcej, zapewnia ona estetyczny wygląd, a jednocześnie pozostaje odporna na uszkodzenia i ciężar.

Kupując fotele fryzjerskie do salonu, zwróć również uwagę, jakie mają siedzisko, oparcie i podłokietniki. Jeśli chcesz, by twoi klienci wracali, musisz zapewnić im odrobinę relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Koniecznie więc zadbaj o ich wygodę, wybierając fotele fryzjerskie z szerszym siedziskiem o miękkim wypełnieniu. Oparcie natomiast powinno być właściwie wyprofilowane. W ten sposób odciąży kręgosłup. Podłokietniki natomiast pozwolą zachować klientowi prawidłową pozycję do cięcia, dzięki której przebiegnie ono sprawniej, a jego efekt będzie zadowalający.

Aby właściwie wybrać fotel fryzjerski, rozsądnie wybierz tapicerkę. Musi być nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim łatwa do utrzymania w czystości. Higiena to bowiem absolutna podstawa w każdym salonie fryzjerskim.

Profesjonalne fotele fryzjerskie

Każdy, kto chce w swoim salonie posiadać naprawdę dobre fotele fryzjerskie, nie może pochopnie podejmować decyzji o ich wyborze. Pamiętaj bowiem, że wyposażenie jest częścią twojej wizytówki, więc konieczne jest zachowanie go na najwyższym poziomie. Ma również wpływać na efektywność twojej codziennej pracy oraz zapewniać komfort – zarówno pracownikom, jak i klientom. Kluczem do wygody jest nowoczesny fotel fryzjerski, który można regulować. Nie bez znaczenia pozostaje również design, który przyciąga wzrok.

Obecnie dostępne na rynku meble do salonu fryzjerskiego coraz częściej łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Pamiętaj jednak, by korzystać z rozwiązań proponowanych przez sprawdzonych producentów. Zwróć uwagę na materiały, z których są wykonane, staraj nie kierować się przy wyborze ceną. Najważniejsze są bowiem jakość wykonania oraz funkcje ułatwiające codzienną pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here