Jak wybrać najlepszy materiał na zasłony?

0
518
materiał na zasłony

Wybór odpowiednich zasłon dla Twojej przestrzeni to coś więcej niż tylko kwestia wyboru koloru. Jeśli chcesz, aby służyły one bardziej niż tylko jako ozdoba oka, wybierz odpowiedni materiał. TKANINY KURTYNOWE RÓŻNIĄ SIĘ MIĘDZY SOBĄ GRUBOŚCIĄ, SPLOTEM, ODPORNOŚCIĄ NA MARSZCZENIE I PRZEPUSZCZALNOŚCIĄ ŚWIATŁA. Szyfon, tafta, tiul, a może nawet żakard? Jaki rodzaj tkaniny zasłonowej jest najlepszy dla Twojego domu?

Zasłony pozwalają nam na większe odosobnienie, stanowiąc jednocześnie doskonałą barierę przed hałasem, zimnem, wiatrem, a przede wszystkim światłem. Kolejną kluczową rolą zasłon jest ozdabianie okna, jak i całego wnętrza. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na grubość materiału, rodzaj splotu oraz kolor. Dlatego też materiały na zasłony są dość istotne.

Wybór zasłon dla pokoju dziecka, na przykład, jest podobny do wyboru materiału dla każdego innego domu. Styl i materiał zasłony może się różnić w zależności od wymaganej ilości prywatności. W pokojach dziecięcych preferowane są lekkie i przewiewne tekstury, a także łatwe do czyszczenia materiały. Dobrze jest dopasować tkaninę do estetyki przestrzeni. Tradycyjne szyfonowe zasłony nie byłyby odpowiednie w minimalistycznym otoczeniu – chyba, że chcesz się zbuntować przeciwko tradycji. Wtedy można wykazać się kreatywnością.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest wielkość powierzchni. W dużym pomieszczeniu najlepiej zastosować zasłony cięższe od powietrza – tego typu większe dekoracje w pełni wyeksponują przestrzeń okienną, podkreślając reprezentacyjny charakter wnętrza. Preferowane są wtedy wzorzyste tkaniny w ciemniejszych odcieniach. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się natomiast lekkie, zwiewne firanki lub zasłony w jasnych, stonowanych kolorach – najlepiej gładkie lub z subtelnym wzorem.

Większe dekoracje mogą przytłoczyć i optycznie zmniejszyć przestrzeń, powodując jej nadmierne zaciemnienie. Oczy sąsiadów powinny być ukryte przez grubsze zasłony o mocniejszym splocie, delikatne firanki nie wystarczą. Jeśli jednak mają one wyłącznie charakter ozdobny, to najprawdopodobniej lekkie tkaniny będą mniej trudne do utrzymania w czystości. Pamiętaj, że wybrany materiał wpływa na styl mocowania zatrudnionych. Mocny, solidny karnisz jest wymagany dla ciężkich zasłon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here