Jak znaleźć idealną koszulę męską?

0
2010
Jak znaleźć idealną koszulę męską?

Koszula męska koszuli męskiej nie równa. Różnią się jakością materiału, wykończenia, oraz detalami, które czynią eleganckie koszule męskie wyjątkowymi. Oczywiście przy wyborze należy zwrócić baczną uwagę na rozmiar, gdyż nawet najpiękniejsza koszula nie będzie się prezentować dobrze, jeśli nie będzie odpowiednio dopasowana do sylwetki. W dzisiejszym poradniku dowiesz się, jak znaleźć idealną koszulę męską.

Po pierwsze jakość materiału

Większość mężczyzn wie, że powinni wybierać koszule bawełniane, gdyż pozwalają skórze oddychać, a także są trwałe i nawet mimo wielokrotnego prania nie tracą swojej jakości. Wszystko to jest prawdą, pod warunkiem, że wybierze się koszulę męską z wysoko gatunkowej bawełny. Niestety na rynku nie brakuje koszul wykonanych z kiepskiej jakości materiału. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim tanie koszule bawełniane mają inny splot – popelinowy, a najlepszej jakości – twillowy. Koszula ze splotem typu twill jest delikatna w dotyku, a jednocześnie solidna. Różnicę między nimi można zauważyć właśnie po praniu. Oczywiście można wybrać również koszulę jedwabną jednak nie sprawdzi się ona na każdą okazję. Do tego nie posiada domieszki materiałów sztucznych, jak bawełna, przez co mocno się gniecie. Nie jest zatem odpowiednim wyborem na każdą okazję, a na pewno nie wtedy, gdy na miejsce przyjęcia udajesz się samochodem. Jeszcze bardziej gniotą się koszule lniane, choć wiele osób bardzo je lubi, zwłaszcza latem. To jednak wybór raczej na co dzień, a na większe wyjście, podobnie jak przez pozostałą część roku zarezerwowana jest elegancka koszula bawełniana.

Rodzaj ściegu ma znaczenie

Istotna jest również gęstość ściegu. Dobrej jakości koszule męskie mają dwu a nawet trzy krotnie gęstszy ścieg, co można zauważyć na przeszyciu kołnierzyka. W dobrej jakości koszulach stosuje się na długości podwójny ścieg nazywany bieliźnianym. Z kolei tańsze koszule posiadają ścieg typu overlock, charakterystyczny dla masowej produkcji, który niestety ma tendencję do prucia się, co niesie ze sobą po jakimś czasie konieczność poprawek u krawcowej, bądź zakupu nowej koszuli. Istotne znaczenie ma również dzielony karczek, który sprawia, że koszula lepiej układa się na ramionach. Dobrej jakości koszule męskie poznasz również po estetycznym wszyciu guzików, tworzącym słupek, czyli tzw. metodzie florenckiej. Dokładnie obszyte dziurki guzikowe również wskazują na najwyższą jakość eleganckich koszul męskich, podobnie jak ich przeciwstawne wszycie na mankietach, co ułatwia zapięcie koszuli jedną ręką. Oczywiście można zdecydować się na eleganckie koszule męskie zapinane na spinki. Tu jakość wykończenia mankietów ma ogromne znaczenie.

Dopasowanie kołnierzyka do okazji

Bardzo istotne jest również odpowiednie dobranie kołnierzyka do okazji. Najbardziej bezpiecznym wyborem jest kołnierzyk typu kent, który pasuje zarówno do smart casualowych jak i formalnych stylizacji. Niemniej jednak, kiedy chce się wyglądać naprawdę stylowo, na wyjątkową okazję warto wybrać kołnierzyk włoski lub półwłoski. Oczywiście do wyboru jest także kołnierzyk łamany, jednak taką koszulę zakłada się głównie do fraka, a obowiązkowym zestawem jest tutaj muszka, nigdy krawat. Istotny przy wyborze koszuli jest rozmiar kołnierzyka. Jeśli nie ma się pewności warto po prostu zmierzyć się miarą, zostawiając rezerwę na grubość palca. Dzięki temu idealnie dobierze się rozmiar kołnierzyka.

Rodzaj kroju koszuli ma znaczenie

Koszule męskie mogą mieć krój slim fit bądź regular fit. Pierwszy rodzaj to tzw. koszula taliowana, która powinna być dopasowana do sylwetki. Polecana jest dla mężczyzn o proporcjonalnej budowie ciała, z szerokimi ramionami i wąską talią. Z kolei panowie, którzy chcą zniwelować mankamenty sylwetki powinni wybierać koszulę regular fit, pamiętając, że mimo luźniejszego kroju na koszuli nie powinny tworzyć się nieestetyczne marszczenia materiału. Istotne jest również dobranie właściwie długości rękawa, który powinien sięgać centymetr za nadgarstek. Nie powinien też wystawać spod marynarki.

Kierowanie się powyższymi zasadami w doborze koszuli, pomoże wybrać idealną koszulę męską na szczególną okazję, a także na co dzień. W dobrze skrojonej i dobrej jakości koszuli, każdy mężczyzna niezależnie od sylwetki będzie się prezentował elegancko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here