Jaki alkomat zakupić?

0
364
Jaki alkomat zakupić

Każdy kierowca powinien mieć w swoim aucie alkomat. Jest to proste urządzenie, które pozwoli sprawdzić, czy jest się zdolnym do prowadzenia pojazdu. Na rynku można zakupić dobrej jakości alkomaty, które dostępne są w przystępnej cenie.

Alkomaty elektrochemiczne

Warto na samym początku podkreślić, że dopuszczalny poziom zawartości alkoholu u kierowcy jest ściśle określony obecnie panującymi przepisami prawnymi. Okazuje się, że zgodnie z art. 115 §16 Kodeksu Karnego nie powinien być wyższy niż 0,1 mg/l, o czym nie każdy pamięta. W przypadku, gdy wynik badania policyjnym alkomatem zmieści się między 0,1 mg/l a 0,25 mg/l to kierowanie autem zostanie przez funkcjonariuszy potraktowane jako wykroczenie. W przypadku przekroczenia takiego stężenia jazda pod wpływem alkoholu staje się już przestępstwem. Im wyższe okaże się stężenie alkoholu we krwi, tym poważniejsza będzie kara. Nierzadko pojawiają się sytuacje, iż ludzki organizm wysyła nieprawdziwe sygnały, iż jest się trzeźwym. Jednakże w praktyce alkohol dalej znajduje się we krwi. Dlatego w każdym aucie powinien znaleźć się alkomat. Dzięki niemu można sprawdzić, czy można prowadzić pojazd w ruchu drogowym.

Alkomat z atestem

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto zakupić alkomat z atestem. Okazuje się, że alkomaty produkowane przez renomowane przedsiębiorstwa są o wiele precyzyjniejsze. Jest tak, ponieważ wykorzystuję one technologię, która oparta jest na sprawdzonych działaniach. Obecnie najlepsze są Alkomaty elektrochemiczne, które można zakupić w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Warto zaznaczyć, że dobrej jakości alkomaty cechują się solidną konstrukcją, a ponadto pozwalają uzyskać miarodajne wyniki. Dodatkowo charakteryzują się łatwą oraz intuicyjną obsługą, co jest kwestią priorytetową dla wielu użytkowników. Co istotne, urządzenia podejrzanie tanie oraz nieobjęte gwarancją, nierzadko są kiepskiej jakości i podają niemiarodajne dane. Dlatego najlepiej jest postawić na renomowanego producenta, gdyż jakość powinna być najistotniejsza. Dobrej jakości urządzenia mierzące stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu można zakupić w przystępnej cenie. Najlepiej zdecydować się na alkomat, który objęty jest kilkuletnią gwarancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here