Jakie kosmetyki do nadpotliwych stóp wybrać?

0
355
Jakie kosmetyki do nadpotliwych stóp wybrać

Nadmierna potliwość i nieprzyjemny zapach stóp to problem, który może skutecznie uprzykrzać codzienne funkcjonowanie. Codzienna, odpowiednio dobrana, pielęgnacja domowa stóp może znacząco ograniczyć tę dokuczliwą i powszechną dolegliwość. W sklepach, takich jak Cuccio dostępne są kosmetyki do nadpotliwych stóp, takie jak płyny i sole do kąpieli, spraye, balsamy, kremy, czy pianki do stóp, które mogą zahamować nadczynność gruczołów potowych i zneutralizować brzydką woń.

Preparaty na nadpotliwość stóp

W przypadku nadmiernej potliwości najlepszym wyborem będą kosmetyki do pielęgnacji stóp w postaci w antyperspirantów-blokerów mających w składzie związki glinu, które działają na gruczoły potowe i ograniczają wydzielanie potu. Konieczne jest przestrzeganie zasad nakładania antyperspirantu do stóp. Należy używać go na suchą skórę stóp i okolice pomiędzy palcami, najlepiej przed pójściem spać, każdego dnia albo 2-3 razy w tygodniu. Rano nie jest wskazane powtórne aplikowanie antyperspirantu.

Sporą skutecznością wykazują się także środki przeciwpotne pod postacią zasypki, kremu, sprayu albo płynnego pudru mające w składzie metenaminę wykazującą działanie bakteriobójcze. Metenamina pod wpływem kwaśnego pH potu rozpada się do postaci formaldehydu, który działa garbująco i ściągająco na skórę, uszkadza również gruczoły potowe. Ogranicza aktywność gruczołów potowych i hamuje rozkładanie potu przez bakterie, co ma zapobiec powstawaniu nieprzyjemnej woni.

Nadpotliwość stóp – domowe sposoby

Niezwykle istotne jest dbanie o higienę stóp, przede wszystkim w wypadku nadpotliwości. Warto w tej sytuacji świadomie wybierać preparaty do higieny i stosować domowe zabiegi, żeby poza oczyszczaniem skóry zapobiegać rozwijaniu się bakterii na stopach.

Znakomitym wyborem może być naturalne mydełko ze srebrem o działaniu przeciwbakteryjnym. Sprawdzi się także sól ziołowa do kąpieli wykazująca działanie relaksujące, zawierająca olejki ziołowe (np. eukaliptusowy, tymiankowy, lawendowy czy rozmarynowy) albo z dodatkiem kwasu bornego o właściwościach przeciwgrzybiczych i przeciwbakteryjnych.

Zabieg trzeba przeprowadzać, napełniając miskę ciepłą wodą, w której trzeba rozpuścić sól, później zaś zanurzyć stopy na 15 minut. Po takim zabiegu będą one zrelaksowane i oczyszczone, skóra stanie się ponadto elastyczna. Kąpiele stóp pobudzają też krążenie i unerwienie stóp. Stosowane regularnie zapobiegną również nadmiernej potliwości i wydzielaniu nieprzyjemnego zapachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here