Kiedy skorzystać z usług fizjoterapeuty?

0
1191
fizjoterapeuta

W ostatnim czasie pandemii wielu z nas przeszło na zdalny tryb pracy. Rzadko wychodzimy z domu, spędzamy w pozycji siedzącej wiele godzin. Dochodzi do tego zmęczenie i ból mięśni czy stawów. Jeśli nie pomagają Ci spacery, proste ćwiczenia lub przeciwbólowe leki zwróć się po pomoc do fizjoterapeuty. Pomoże Ci on poradzić sobie z zesztywniałymi mięśniami czy nawracającym bólem. 

Fizjoterapia dla kogo?

Fizjoterapia najczęściej kojarzy się nam z osobami, które przeszły wypadki i wracają do zdrowia. Jest w tym dużo prawdy ale to nie jedyni klienci gabinetów fizjoterapii. Nie tylko wypadek klasyfikuje do korzystania z leczniczych masaży. Osoby, które cierpią na schorzenia na tle neurologicznym, mające problemy z układem naczyniowo – sercowym bardzo często korzystają z usług fizjoterapeuty. Stałą grupą odbiorców są także alergicy, sportowcy po kontuzjach czy osoby mające problemy z układem oddechowym, walczące z astmą.

Spora grupa przedstawiona powyżej to popularni odbiorcy usług z zakresu fizjoterapii. Nie są oni jednak jedyni. Szczególnie teraz w dobie wielogodzinnej pracy przed ekranem po pomoc zgłaszają się osoby bez przedstawionych powyżej schorzeń. Najczęściej dopada ich ból pleców, rąk czy szyi. Z tymi bólami poradzi sobie każdy specjalista.

W czym dokładnie pomoże mi fizjoterapia?

Fizjoterapia do celów leczniczych wykorzystuje ruch. Masaże, uciski na strategiczne punkty umieszczone na ciele pozwalają pomóc w walce z bólem. Udary, problemy po wypadkach, bóle pleców czy stawów wywołane siedzącym trybem życia to czynniki z którymi fizjoterapeuci pomagają chorym. Niwelują nieprzyjemne odczucia i przede wszystkim pozwalają powrócić do sprawności sprzed kontuzji. 

Korzystanie z usług fizjoterapeuty nie tylko pomaga radzić sobie z bólem fizycznym. To recepta na dolegliwości psychiczne z którymi mierzy się znaczna część z nas. Masaż uspokaja, relaksuje, pozwala odciąć się od niepożądanych myśli. W dobie pandemii, która wywróciła nasz świat do góry nogami, warto pomyśleć o sobie i swoich potrzebach. Fizjoterapia nie tylko poprawi twoją sprawność ale także pozwoli Ci na chwilę relaksu
i spokoju.

Gdzie znajdę fizjoterapeutę?

Pomoc możesz znaleźć za pośrednictwem stron internetowych, tak jak np. tych specjalistów: www.fizjoterapiazukowo.pl. Wyszukiwarka www to miejsce w którym swoje usługi reklamuje znaczna część fizjoterapeutów. Za pośrednictwem wirtualnej wizytówki dowiesz się jaki jest zakres usług danego gabinetu. Na stronie znajdziesz także informacje dotyczące adresu, doświadczenia czy tego jak przygotować się do pierwszej wizyty
u fizjoterapeuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here