Kim jest flebolog i na czym polega jego praca?

0
518
flebolog

Flebologia jest nauką, która zajmuje się leczeniem pajączków, zapaleń żył oraz profilaktyką chorób naczyń. W Polsce patologie żył są na porządku dziennym, coraz więcej osób zmaga się z problemami takimi jak żylaki czy pajączki. Obecnie powstaje wiele klinik flebologicznych, które zajmują się leczeniem chorób żył.

Kim jest flebolog?

Flebolog jest lekarzem zajmującym się diagnostyką naczyń żylnych i leczeniem schorzeń, takich jak żylaki czy zakrzepica żył głębokich. Sama nazwa „flebologia” wywodzi się od greckich słów „phlebos” („żyła”) oraz „logos” („nauka”). W Polsce nadal nie ma dokładnie wyodrębnionej specjalizacji lekarskiej, która zwana jest flebologią, natomiast w 1991 roku powstało Polskie Stowarzystwo Flebologiczne, które koordynuje działania lekarzy w specjalności leczenia chorób żył.

Lekarze, którzy zajmują się leczeniem układu żylnego, coraz częściej nazywani są flebologami. Są to specjaliści z zakresu innych dziedzin chirurgii ogólnej, naczyniowej, angiologii, dermatologii, urologii czy chorób wewnętrznych. Specjalista, który zajmuje się leczeniem patologii żył, musi mieć odpowiednie doświadczenie i wiedzę z zakresu niewydolności żył oraz innych chorób wywoływanych przez problemy żylne.

Leczenie żył Wrocław – jaka będzie najlepsza Klinika flebologii wrocław?

We Wrocławiu można znaleźć wiele klinik flebologicznych, które zajmują się leczeniem układu żylnego. Poszukując najlepszych specjalistów we Wrocławiu, którzy zajmują się leczeniem patologii żył, na początku należy spojrzeć na wykształcenie oraz doświadczenie lekarzy. Następnie można zasięgnąć ogólnodostępnej opinii pacjentów, którzy mieli do czynienia ze specjalistami z konkretnych gabinetów.

Usuwanie żylaków Wrocław jest bardzo rozbieżne cenowo. W zależności od zaproponowanego leczenia przez lekarza ceny mogą wahać się pomiędzy 1000, a 3000 zł za jedną nogę. Leczenie może przebiegać w sposób laserowy, operacyjny lub za pomocą ostrzykiwań. Należy wspomnieć, że leczenie większości schorzeń żylnych w tym żylaków nie wymaga hospitalizacji.

Jakimi chorobami zajmuje się flebologia?

Flebologia zajmuje się schorzeniami żył takimi jak żylaki, pajączki, zakrzepice żylne, owrzodzenia żylne, żylaki miejsc intymnych oraz innych patologii żył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here