Klimatyzacja – przyjaciel czy wróg?

0
876
Klimatyzacja

Ze względu na zmiany klimatyczne, które z biegiem czasu coraz bardziej dotkliwie wpływają na naszą planetę, doświadczamy wzrostu ilości upalnych dni w ciągu roku. Wnętrza budynków, nasze domy i mieszkania mają skłonności do szybkiego nagrzewania się, nie dając schronienia od wysokich temperatur. Wkraczając w okresie letnim chociażby do supermarketu, większość z nas odczuwa ulgę. Wszystko to za sprawą klimatyzacji, która przy pomocy nawiewu skutecznie schładza lub ogrzewa pomieszczenia.

A może klimatyzator przenośny?

Oprócz klimatyzatora montowanego na stałe, można śmiało rozważyć również zakup przenośnego – mniej wydajnego, ale mobilnego, mniejszego i łatwego w instalacji oraz zdecydowanie tańszego niż urządzenia stacjonarne. Taki sprzęt mimo wszystko obciąża nas kosztami kupna (różniącymi się w zależności od parametrów i marki) oraz zużytej energii elektrycznej i regularnej konserwacji, zapewnia natomiast komfort termiczny, który wpływa pozytywnie na efektywność oraz dobry sen. Ponadto gwarantuje stały dopływ świeżego powietrza, tym samym zwiększając jego jakość w pomieszczeniu. Zaletą klimatyzatora przenośnego jest fakt, że jego montaż nie wymaga ingerencji w budowę ściany. Ze względu na słabą wydolność będzie funkcjonalny jedynie w przypadku mniejszych przestrzeni. Hałas, który generuje może być znaczący, co będzie irytować niektórych użytkowników. Warto zauważyć, że klimatyzacja obejmująca pojedyncze pomieszczenia naraża znajdujące się w niej osoby na niekorzystną dla zdrowia zmienność temperatur. Klimatyzator wymaga także regularnego czyszczenia, dzięki któremu można uniknąć zagrzybienia instalacji. Część dostępnych na rynku modeli posiada dodatkowe tryby, przykładowo funkcję grzania, która okaże się przydatna w sezonie przejściowym i podczas chłodniejszych dni.

Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora przenośnego?

Zastanawiasz się nad zakupem klimatyzatora przenośnego? Tutaj znajdziesz ranking najlepszych urządzeń na rok 2020. Klimatyzator przenośny za pośrednictwem rury harmonijkowej, którą należy przeciągnąć na zewnątrz budynku, odprowadza nadmiar ciepła eliminowany wraz z wywiewanym przez urządzenie powietrzem. W celu trafnego wyboru sprzętu, należy rozważyć kwestie takie jak wielkość, charakter i ekspozycja okien pomieszczenia docelowego; a także parametry urządzenia: moc chłodniczą, przepływ powietrza, zakres kontroli manualnej i możliwej temperatury, poziom generowanego hałasu oraz funkcje dodatkowe (wentylacja czy nawilżanie powietrza).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here