Kocie zabawy

0
2042
kot

Wspólna zabawa z kocim pupilem to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Relaksuje, poprawia samopoczucie, pomaga pozbyć się stresu z organizmu i dostarcza rozrywki zarówno właścicielowi, jak i zwierzakowi. Jako że tryb życia ludzi i kotów znacznie się od siebie różni, czas, który możemy poświęcić na zabawę ze zwierzakiem jest niestety ograniczony.

Po nitce do kłębka

Choć koty powszechnie znane są z umiejętności zagospodarowania sobie swojego czasu, często frustracja spowodowana nudą i samotnością może doprowadzić do podjęcia przez nich działań o negatywnych skutkach, takich jak chociażby zniszczone meble. Dlatego też warto pomóc naszemu milusińskiemu i dostarczyć mu nieco kreatywnej rozrywki. Z pomocą przychodzą zabawki dla kota.

Goniąc mysz

Właściwie dobrane zabawki dla kota zapewniają wiele godzin pełnych uciech, rozwijają, wyostrzają zmysły i pozwalają odpowiednio spożytkować energię. Szeroki wybór asortymentu, jaki oferuje nam obecnie rynek, prezentuje różne modele produktów dla kotów. Oto najciekawsze z nich.

  • Wędki z ogonkiem – zachwycająca w swej prostocie zabawka. Na jej końcu zazwyczaj przymocowany jest przykuwający uwagę element: kolorowe pióra, futrzana imitacja myszki i tym podobne. Wzmagają spostrzegawczość i refleks zwierzaka.

  • Piłki – różnej wielkości, wykonane z urozmaiconych materiałów, najczęściej kolorowych i szeleszczących tak, by pobudzić do pracy jak najwięcej zmysłów bawiącego się.

  • Myszki pluszowe – odwołanie do najbardziej pierwotnych instynktów kota, budzi w nim duszę łowcy. Dostępne w wielu wariantach, także z przeróżnymi dodatkami, takimi jak grzechotki, świecące elementy, przyciski wydające odgłosy, a nawet w wersjach sterowanych zdalnie, angażując do pościgu również właściciela.

  • Drapaki – standardowe i popularne rozwiązanie, przybierające formę mat, słupków i stojaków. Pomaga zaspokoić podstawową potrzebę naostrzenia pazurków.

  • Materiałowe tunele – specjalne tunele występujące w różnych rozmiarach, wykonane z różnego tworzywa, stające się miejscem spacerów, przygód i odpoczynku dla zwierzaka.

  • Zabawki świetlne – konsument ma do wyboru bogaty asortyment. Do tej kategorii zaliczają się: wskaźniki laserowe, interaktywne zabawki ze świecącymi elementami, błyszczące piłki i wiele innych. Sednem ich działania jest emitowanie światła, które pobudza kota do działania i staje się obiektem jego polowania.

Przedstawione rodzaje produktów to tylko niektóre zabawki dla kota, na jakie może się natknąć właściciel futrzaka podczas poszukiwań. Niewątpliwie są to interesujące rozwiązania, które pomogą pozbyć się nudy, urozmaicą codzienne, leniwe kocie dni i wypełnią mu czas samotnie spędzany w domu. Zabawki dla kota podziałają również stymulująco na jego zmysły i instynkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here