Lodówka z kostkarką – poznaj 3 powody, dla których warto ją mieć!

0
343
Lodówka z kostkarką

Bez lodówki ciężko byłoby nam sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Te sprzęty są tak naturalnym widokiem w naszych domach, że często nie przywiązujemy uwagi do tego, w jakie funkcje dodatkowe są wyposażone i traktujemy je jedynie jako miejsce, gdzie możemy przechowywać żywność. To spory błąd, gdyż chłodziarka także może posiadać wiele funkcji, które ułatwią nam codzienne życie. Przykładem może być tutaj lodówka z kostkarką. Dzisiaj poznamy trzy powody, dla których warto ją mieć!

Lodówka z kostkarką – Combi, Side by Side czy Multidoor?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że chociaż lodówki z kostkarką to niezwykle przydatny sprzęt, który może się okazać użyteczny w wielu sytuacjach, kostkarka do lodu to nie wszystko, co powinniśmy wziąć pod uwagę, kiedy wybieramy odpowiednią chłodziarkę. Bardzo istotny jest jej rozstaw, który musimy dopasować nie tylko pod kątem naszych preferencji, ale także rozmiarów naszej kuchni.

Lodówki Side by Side z kostkarką (czyli takie, których drzwi są usytuowane obok siebie i otwiera się je tak, jak drzwiczki szafy) to bardzo dobry wybór dla osób, które chcą przechowywać większą liczbę produktów. Lodówka Side by Side bez kostkarki czy z nią zmieści w swoim wnętrzu znacznie więcej niż klasyczna lodówka combi. Jeśli chcemy, żeby nasza lodówka cechowała się największą możliwą pojemnością, warto mieć też na uwadze modele Multidoor, czyli przeważnie największe z lodówek dostępnych na rynku.

Lodówka z kostkarką do lodu – dlaczego warto ją mieć?

Sprawdźmy, co sprawia, że lodówki z kostkarką do lodu są tak wygodnym rozwiązaniem.

Powód pierwszy – lodówki z kostkarką to oszczędność pieniędzy

Wielu z nas może zastanawiać się nad tym, dlaczego mieliby kupować lodówkę dwudrzwiową z kostkarką, jeśli gotowe kostki lodu są dostępne w wielu sklepach. Oczywiście jest to prawda, jednak musimy pamiętać o tym, że kostki ze sklepu będą znacznie droższe niż te, które będziemy mogli przygotować samodzielnie. Przy okazji odejdzie nam też problem transportu, gdyż w ciepły dzień kostki lodu ze sklepu mogą się rozpuścić nawet w klimatyzowanym samochodzie.

Powód drugi –  lodówka Combi lub lodówka dwudrzwiowa z kostkarką to oszczędność czasu

W lodówce z kostkarką do lodu przygotowanie kostek nie zajmie tyle czasu, co mrożenie wody w foremkach. Dotyczy to zwłaszcza kostkarek automatycznych, które nie tylko są szybkie, ale przede wszystkim wygodne w obsłudze. Nie musimy robić właściwie nic poza regularnym dolewaniem wody do dozownika, jeśli będziemy chcieli schłodzić napój dla siebie czy naszych gości.

Powód trzeci – lodówka z kostkarką to także dyspenser wody

W dzisiejszych czasach zdrowy tryb życia jest bardzo ważną kwestią. Jednym z jego elementów jest regularne nawadnianie, niezbędne nam zwłaszcza w upalne dni. Lodówka z kostkarką może nam pomóc także w tym zakresie, gdyż zazwyczaj oferuje ona również dyspenser wody. To niezwykle cenna funkcjonalność, która zapewni nam dostęp do świeżej, przefiltrowanej i zimnej wody przez cały dzień. Warto zwrócić uwagę także na wygodę tego rozwiązania, które nie wymaga od nas umieszczania w lodówce dużych butelek i czekania na ich schłodzenie.

Materiał powstał we współpracy z Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here