Meble kuchenne – gotowe czy na wymiar?

0
1856
jakie meble do kuchni wybrać

Stworzenie i wyposażenie kuchni to inwestycja na lata, dlatego warto by była przemyślana, ale i odznaczała się nietuzinkowym wyglądem, który będzie odzwierciedleniem gustu domowników. Meble kuchenne to najważniejsza część aranżacji wnętrza, która ma cieszyć, ułatwiać wykonywanie codziennych prac, być trwała i estetyczna. Wszystkie te czynniki można znaleźć w gotowych produktach oferowanych przez budowlane sklepy sieciowe lub przedstawicieli branżowych w punktach sprzedaży. Coraz bardziej popularną opcją jest też zakup mebli, tworzonych na wymiar. Jeśli stoisz przed dylematem, którego wyboru dokonać, musisz zapoznać się z niniejszym artykułem, który przybliża wady, zalety i ewentualne koszty obu opcji.

Gotowe meble kuchenne

Gotowe meble, które można spotkać na witrynach sklepów meblarskich, można zakupić od razu, lub otrzymać w krótkim odstępie czasu, po ściągnięciu towaru z magazynu. Oznacza to zatem skrócony czas oczekiwania na efekt końcowy. Pewne jest także, że gotowe produkty to rozwiązanie niskobudżetowe, które nie nadszarpnie znacząco twojego portfela.

Coraz większą popularnością cieszą się także meble kuchenne modułowe, których elementy sprzedawane są oddzielnie, ale pozwalają na stworzenie własnej wizji pomieszczenia i poskładania „puzzli” w wymyślony przez siebie sposób.

meble kuchenne jaki material bedzie najlepszy

Nie musisz także martwić się wybór kolorystyczny, ponieważ masowa sprzedaż mebli kuchennych stoi obecnie na wysokim poziomie i dba o potrzeby klientów, podążając jednocześnie za wyznaczanymi trendami aranżacyjnymi. Paleta barw i odcieni jest bardzo bogata i pozwala dopasować produkty do stylu, w jakim chcesz urządzić swoją kuchnię.

Wzornictwo gotowych modułów mebli także pozwala na wypełnienie wnętrza oryginalnymi sprzętami o ciekawym designie i motywach. Najważniejszą rzeczą, na jaką z pewnością musisz zwrócić uwagę podczas wyboru gotowych mebli to jakość ich wykonania, oraz materiały, jakie zostały użyte w produkcji. Pamiętając o wysokogatunkowym i najbardziej popularnym tworzywie, w postaci płyt MDF, z których najczęściej wykonywane są meble. Warto swój wybór kierować w stronę właśnie tego surowca.

Meble kuchenne za wymiar

Zupełnie inną rzeczywistością jest zakup mebli, produkowanych pod konkretne zamówienie, zgodne z oczekiwaniami klienta. Ich rozmiary i kształty dobierane są do preferencji inwestora oraz wymagań pomieszczenia, które ten chce zapełnić estetycznie, oryginalnie i funkcjonalnie. Tworzenie mebli na wymiar pozwala na wykreowanie takiego miejsca kuchennych prac, które będzie w pełni zagospodarowane.

modne meble kuchenne

Zaletą zlecenia prac stolarskim fachowcom wiąże się również z szerokim wyborem kolorów, materiałów, wykończeń i dodatków. To klient decyduje o wszystkich składowych, które tworzą jego kuchnię, począwszy od projektu, przez wybór barw, stylu, tworzyw z których wykonane będą meble, kończąc na elementach wykończeniowych takich jak lakierowanie lub wybór uchwytów.

Meble kuchenne na wymiar stwarzają także warunki do zabudowy wszystkich sprzętów AGD, scalając wygląd kuchni w jedną całość. W przeszłość odchodzą już stojące w rzędzie, masywne kuchenki, piecyki i lodówki. Dzięki zleceniu wykonania kuchni na wymiar, wszystkie urządzenia mogą zostać estetycznie przykryte dyktami w kolorach spójnych do mebli, tworząc niezwykle elegancką i nowoczesną przestrzeń.

Ceny gotowych mebli kuchennych

Rozbieżność cenowa propozycji gotowych mebli kuchennych jest bardzo duża, dlatego decydując się na taki zakup, musisz szczególnie zwracać uwagę na to, za co płacisz.

Rzadko spotykaną opcją są meble kuchenne wykonane z litego drewna lub szkła, ponieważ ich produkcja osiąga wysokie koszty, a nie należą one do produktów masowo sprzedawanych. Najczęstszym zatem towarem, który znajdziesz wśród asortymentu sklepów będą zabudowy wykonane z płyt MDF. W tym miejscu musisz jednak zwrócić uwagę na wykończenie gotowych produktów pod względem pokrycia frontów i blatów lakierem lub folią PCV. W zależności od użytych materiałów, cena będzie niższa lub wyższa.

meble kuchenne z plyt mdf

Całość gotowego zestawu mebli kuchennych powinna mieścić się w przedziale 3000-5000 zł w zależności od wybranych komponentów oraz ilości modułów do zagospodarowania. Jeśli szukasz ciekawych zestawów mebli kuchennych koniecznie sprawdź ofertę sklepu Castorama na stronie https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/meble-i-zabudowa-wnek/meble-kuchenne/zestawy-meblowe.html

Ceny mebli wykonanych na wymiar

Stolarka kuchenna wykonywana na zamówienie ma jeszcze większą rozbieżność niż propozycje gotowych mebli. Najważniejszą różnicą jest to, iż fachowcy liczą koszty od metra bieżącego wykonywanych produktów, które wahają się w granicach 1400-2800 zł/mb.

Cenniki usług powiązane są także z materiałami, z jakich wykonywane są meble. Najtańszą opcją jest zamówienie szafek, wykonanych z płyt MDF. Cena natomiast rośnie, wraz z elegancją i jakością używanych surowców czyli drewna, kamienia i szkła.

meble kuchenne drewniane

Zamówienia usług wykonywania mebli na wymiar wiąże się ze swobodą rozeznania rynku, dlatego jeśli decydujesz się na aranżację kuchni półkami stworzonymi według twojej wizji, warto poprosić o kosztorys kilku przedstawicieli warsztatów stolarskich lub firm zajmujących się produkcją mebli na wymiar oraz nie bać się negocjacji stawek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here