Montaż fotowoltaiki

0
1029
Montaż fotowoltaiki

Fotowoltaika kojarzy się z nieograniczonym źródłem energii odnawialnej. Dodatkowo każdy chyba słyszał, że montaż fotowoltaiki może zredukować rachunki za energię elektryczną prawie do zera. Ile jest w tym prawdy? Jest to prawda od początku do końca, o czym w dalszej części artykuły będzie się można dowiedzieć.

Aspekty ekonomiczne montażu fotowoltaiki

Pozyskiwanie prądu z własnego generatora PV jest obecnie jednym z najskuteczniejszych rozwiązań tego typu. Inwestowanie w elektrownię wiatrową, choć wydaje się bardziej sensowne, gdyż wiatr wieje i w dzień i w nocy to niestety niesie za sobą potrzebę poniesienia kosztów inwestycji, które w tym przypadku mogą być dla niektórych nieosiągalne.Można by teraz pomyśleć o niewielkiej elektrowni wodnej, lecz jak w każdym przedsięwzięciu tego typu obecne części mechaniczne ulegają zużyciu i jest potrzeba wymiany lub naprawy.Farmy fotowoltaiczne, jak i niewielkie przydomowe mikroinstalacje PV, jeżeli są wykonane poprawnie, nie generują dodatkowych kosztów. Biorąc pod uwagę, że koszt montażu fotowoltaiki to tylko ułamek kwoty potrzebnej na budowę elektrowni w innych technologiach to chyba wybór jest wyjątkowo prosty.

Dlaczego ludzie boją się fotowoltaiki?

Istnieje wiele mitów na temat fotowoltaiki. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest to, że od modułów PV może się zapalić dach. Pożary dachów pod instalacją PV zdarzają się z powodu nieodpowiedniego wykonania instalacji, jeżeli kable połączone są właściwie i zostały zaimplementowane odpowiednie zabezpieczenia to prawdopodobieństwo zapłonu poszycia dachu z powodu łuku elektrycznego, jest bliskie zeru. Zaistniałe pożary dachów spowodowane były błędami przy montażu.Kolejnym dziwnym mitem jest to, że po zamontowaniu fotowoltaiki ktoś płaci większe rachunki. Trudno nawet dyskutować z tak niedorzecznym argumentem, gdyż nigdy nie opiera się na doświadczeniu konkretnej osoby, a raczej na kimś, kto kiedyś gdzieś był podobno widziany.

Gdzie warto zamówić montaż fotowoltaiki?

Ze względu na mnogość ofert firm zajmujących się zakładaniem instalacji fotowoltaicznych, można pogubić się w ich gąszczu. Przy zapoznawaniu się z ofertą poszczególnych podmiotów należy odrzucić na początku najdroższą i najtańszą, gdyż jedni próbują cię naciągnąć na niepotrzebny wydatek a drudzy sprzedać podejrzanie tani produkt.Trzeba jednak pamiętać, że dobry jakościowo sprzęt nie będzie tani. Urządzenia wchodzące w skład całego systemu mają zagwarantować niezawodną i bezawaryjną pracę przez wiele lat, dlatego warto zainwestować w jakość, by montaż fotowoltaiki okazał się cenną inwestycją.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here