Na swoim, czyli komfortowe mieszkanie w Bielsku-Białej

0
973
mieszkanie w Bielsku-Białej

Mieszkanie na swoim to marzenie niejednej polskiej rodziny. Ceny mieszkań w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach, osiągają tak zawrotne sumy, że częstokroć myśl o własnych czterech kątach pozostaje jedynie w sferze planów na przyszłość lub w sferze marzeń. Wyjątkiem od reguły jest stolica powiatu bielskiego. Własne, komfortowe mieszkanie w Bielsku-Białej można kupić już nawet od 3 tys. zł/m2.

Bielsko-Biała to miasto na prawach powiatu zlokalizowane w południowej części województwa śląskiego. Według danych z 30 czerwca 2018 roku miasto pod względem powierzchni zajmowało 19 pozycję wśród największych miast w Polsce i 22 miejsce wśród najludniejszych miast. Bielsko-Biała jest głównym ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowych, kulturalnym i akademickim obszaru potocznie nazywanego Podbeskidziem.

Dla osób, które chciałyby zamieszkać w Bielsku-Białej przy jednoczesnej konieczności zmiany miejsca zatrudnienia, wartym podkreślenia jest fakt, iż jest to miasto, które może poszczycić się jednym z najniższych poziomów bezrobocia w Polsce (ok. 2%). To świadczy o jego wysokim poziomie rozwoju gospodarczego oraz chłonności rynku, co również sprzyja zakładaniu działalności gospodarczych.

Dostępność mieszkań w Bielsku-Białej

Rynek mieszkaniowy w Bielsku-Białej jest bardzo dynamiczny. Z jednej strony powstaje sporo nowych budynków mieszkalnych, a z drugiej strony kwitnie rynek wtórny. Mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej charakteryzują się stabilnością ceny. Jest ona uzależniona, praktycznie jak wszędzie, od lokalizacji mieszkania, jego powierzchni, stanu, zagospodarowania pobliskiego terenu, bliskości transportu zbiorowego i dostępności podstawowych miejsc użyteczności publicznej. Najdroższe mieszkania są w centrum Bielska-Białej, najtańsze – choć nie jest to regułą – na jego obrzeżach.

Osoby, które poszukują mieszkania w Bielsku-Białej częstokroć korzystają z pomocy lokalnych agentów nieruchomości. W przypadku zakupu nieruchomości, fachowa pomoc jest niezbędna. W końcu łączna cena nieruchomości jest na tyle duża, że w razie niedopatrzenia może stanowić bardzo duże obciążenie finansowe przez wiele kolejnych lat.

Jak znaleźć dobrego agenta nieruchomości w Bielsku-Białej?

Wybór agenta nieruchomości, podobnie jak i decyzja o zakupie mieszkania w Bielsku-Białej, nie należy do najprostszych. Najczęściej jego poszukiwania zaczyna się od wpisania w wyszukiwarce frazy: „agencja nieruchomości bielsko”. Po zescrollowaniu strony wyników wyszukiwania poniżej reklam, zaczyna się prezentacja 10 wyników organicznych (bezpłatnych) z odnośnikami do stron biur nieruchomości.

Sprawdzonym sposobem jest skorzystanie z usług agencji nieruchomości, która istnieje na rynku od co najmniej kilku lub kilkunastu lat. W rzeczywistości im dłużej, tym lepiej. Jest to jeden z argumentów, który może zagwarantować to, że wybrana agencja działa rzetelnie i na korzyść swoich klientów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że gdyby nie była profesjonalna, tak długo by się nie utrzymała na tak ciężkim rynku, jak bielski rynek nieruchomości.

Poza czasem jej istnienia, warto również sprawdzić kompetencje agentów. Dobrym pomysłem jest szczegółowe wypytywanie o nieruchomości w regionie, w tym o sąsiedztwo nieruchomości, plany inwestycyjne miasta (plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego) oraz sąsiadów. Agent, który rzetelnie wywiązuje się ze swojej pracy, poznał dane mieszkanie z każdej strony i wie o nim bardzo wiele.

Szczególnie przydatna przy korzystaniu z usług agencji nieruchomości jest możliwość realizacji ich działań w sposób kompleksowy. Dobry agent nie tylko znajdzie i zaprezentuje odpowiednią nieruchomość, ale również pomoże w negocjacji jej ceny, sprawdzeniu ewentualnego zadłużenia i innych trudnych do uzyskania informacji (stanu prawnego, meldunków) oraz sporządzi niezbędne dokumenty w celu podpisania bezpiecznej umowy kupna-sprzedaży nieruchomości.

Jedną z takich agencji, które mogą pomóc w poszukiwaniu i zakupie komfortowego mieszkania w Bielsku-Białej jest agencja nieruchomości Józef Kufel Nieruchomości. Istnieje na rynku nieruchomości nieprzerwanie od 1993 roku, pomagając w znalezieniu odpowiednich mieszkań, domów, lokali, obiektów, hal i działek w Bielsku-Białej, Żywcu i powiatach bielskim i żywieckim.

To sprawdzony partner, z którym warto nawiązać współpracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here