Najbardziej luksusowe wakacyjne miejsca na świecie to…

0
2361
Najbardziej luksusowe wakacyjne miejsca na świecie to...

Luksus ma różne oblicza. Jednym wystarczy czysty hotel i słoneczna pogoda, drudzy oczekują o wiele więcej. Na ogół wszystko sprowadza się do zasobności portfela i odwagi, by zapuścić się w całkiem nowe rejony świata. Europa to już nie luksus, to standard.

Luksusowe wakacje – z jakimi kosztami trzeba się liczyć

Cena ekskluzywnego urlopu zależy od wielu czynników, między innymi kierunku, jaki wybierzemy i czasu trwania podróży. Niemniej można pokusić się o poszukanie wspólnego mianownika. Za wakacje na ciepłych wyspach na Oceanie Indyjskim przyjdzie nam zapłacić około dziesięciu tysięcy od osoby za tydzień. W tę cenę wliczona jest podróż i pobyt w hotelu – najczęściej z opcją all inclusive. Luksusowe wakacje to oczywiście pobyt w hotelu o najwyższym standardzie, jednak nie zawsze hotel stanowi jeden zwarty obiekt. Coraz częściej są to luksusowe wille, dyskretnie rozmieszczone na wybrzeżach bajecznych wysp, gwarantujące ciszę, spokój i brak niechcianego towarzystwa. Wspólnym mianownikiem jest ogólnodostępna infrastruktura: restauracje, bary, baseny czy rewelacyjne SPA.

Magiczny wyjazd w egzotyczne kraje

Luksusowe wakacje – gdzie najczęściej latają Polacy

W poszukiwaniu nieznanego – to najlepsza odpowiedź na pytanie o topowe kierunki na ekskluzywne wakacje. W obecnym sezonie bardzo modny jest Wietnam z jego unikalną kulturą i bogatą historią. Podróż przez cały kraj to prawdziwa gratka dla globtroterów. Miłośnicy adrenaliny i niezatartych wrażeń na pewno chętnie odwiedzą Kenię i wezmą udział w wyjątkowym safari – nocleg w namiocie na sawannie i możliwość podglądania zwierząt w naturalnym środowisku to coś zupełnie innego niż wizyta w zoo. Miłośnicy leniwego odpoczynku na plaży wybierają Malediwy – urokliwe wyspy, na które lata się, by odpoczywać w cieniu palm, popijać rumowe drinki i nurkować wzdłuż rafy koralowej. W modzie jest też Mauritius, Seszele i Sri Lanka. Daleko, egzotycznie, odmiennie i fascynująco.

Niezapomniany wypoczynek w egzotycznych krajach

Zobacz też: Luksusowe wakacje – ekskluzywne podróże dla wymagających.

Luksusowe wakacje – obsługa na najwyższym poziomie

Bardzo często to właśnie obsługa wymieniana jest na pierwszym miejscu wśród cech świadczących o luksusie. W dobrej klasy hotelach obsługa jest bardzo dyskretna, niemal niewidoczna, ale zawsze gotowa do pomocy. Jeśli zależy nam na czymś naprawdę wyjątkowym, możemy wybrać się na Mauritius. W tamtejszych hotelach goście rezydujący w pokojach wyższej kategorii dostają do dyspozycji osobistego kamerdynera. I jeszcze taki drobiazg: to, za co w hotelach średniej klasy musimy dopłacić, w luksusowych mamy w standardzie – między innymi sejf, barek, telewizję satelitarną, dostęp do internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here