Najczęstsze powody słabego wzwodu

0
846
Najczęstsze powody słabego wzwodu

Idealny seks zależy od zgrania obu partnerów i wzajemnej znajomości ich potrzeb. Czasem jednak pewność mężczyzn podczas stosunku może znacznie się obniżyć poprzez nasilające się problemy ze wzwodem. Na tę przypadłość cierpi około 1.5 miliona mężczyzn, problem zaczyna również dotykać osób w młodym wieku. Niestety sfera seksualna wciąż dla większości panów stanowi temat tabu, nie podejmują więc oni działań zmierzających do usunięcia kłopotów z erekcją. A szkoda, bo współczesna medycyna ma sporo do zaoferowania w tej kwestii…

Skąd się biorą kłopoty z utrzymaniem erekcji?

Zazwyczaj problemy ze wzwodem nasilają się wraz z wiekiem. Polegają one na kłopotach z utrzymaniem pełnego wzwodu, przez co stosunek seksualny zwykle kończy się wcześniej niż powinien. Przyczyn problemu może być wiele, najczęściej wynika to z:

– chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca,
– uszkodzeń członka lub jego nieprawidłowej budowy,
– przebytych zabiegów operacyjnych,
– stosowania używek,
– występowania zaburzeń hormonalnych.

O tym się nie mówi… Ale właściwie czemu?

Problemy ze wzwodem bardzo często ukrywane są przez partnerów. Aktywność seksualna jest pewnego rodzaju wyznacznikiem ich męskości, zatem jakiekolwiek problemy w tej sferze w przekonaniu wielu panów są powodem do wstydu. Mężczyzna borykający się z takimi kłopotami często czuje się niedowartościowany, traci chęć do życia i motywację.

Samoizolacja, ucieczka w używki czy stałe napięcia w związku mogą być pośrednio spowodowane przez kłopoty partnera. Niestety w wielu przypadkach chcą oni przeczekać problem, uznając chorobę za krótkotrwały okres zmniejszonej aktywności. Z biegiem czasu, objawy mogą się jednak nasilić, co może prowadzić do jeszcze większej frustracji i spięć w relacji z partnerką. Więcej informacji znajdziesz na: https://maxonforte.pl/problemy-ze-wzwodem-czekac-reagowac/

Zapobiegać? Czy leczyć?

Jeśli kłopoty z erekcją nie są aż tak uciążliwe i pojawiają się bardzo rzadko, nie trzeba od razu decydować się na terapię farmakologiczną. Często w takim przypadku wystarczy zmiana stylu życia i poprawa jego jakości. Odstawienie używek, wzbogacenie diety w warzywa i owoce, a także zwiększenie aktywności fizycznej czy dodatkowe badania pomogą utrzymać odpowiednią kondycję seksualną na dłużej.

Gdy kłopoty pojawiają się znacznie częściej, można zastosować leki na potencje dostępne bez recepty. Przykładem może być Maxon Forte, który stosowany jest do leczenia problemów z erekcją u dorosłych. To preparat dobrze tolerowany przez organizm, który dzięki zawartej w niej substancji zwanej syldenafilem stymuluje przepływ krwi przez ciała jamiste prącia i poprawia potencję.

Nie warto jednak lekceważyć długotrwałych kłopotów ze wzwodem. Może to przyczynić się do pogłębienia problemu i utrudnić proces leczenia. Również przy planowanym zastosowaniu leku Maxon Forte, warto skontaktować się ze specjalistą, który zdiagnozuje przyczyny zaburzeń i podpowie czy jest to korzystny sposób kuracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here