Nakrycia głowy na lato – jak ochronić dziecko przed słońcem?

0
2065
Nakrycia głowy na lato

Lato, piękna pogoda, słoneczne dni – brzmi pięknie, ale warto zwrócić uwagę na szkodliwe promieniowanie UV, które zagraża nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Jak zapewnić odpowiednią ochronę dzieciom w czasie upałów? Jakie nakrycie głowy dla dziecka na lato wybrać? Oto garść najważniejszych informacji.

Lato, piękna pogoda, słoneczne dni – brzmi pięknie, ale warto zwrócić uwagę na szkodliwe promieniowanie UV, które zagraża nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Jak zapewnić odpowiednią ochronę dzieciom w czasie upałów? Jakie nakrycie głowy dla dziecka na lato wybrać? Oto garść najważniejszych informacji.  

Jak chronić dziecko przed słońcem? 

Istotną kwestią w czasie upalnych dni jest odpowiednie ubranie dla malucha. Bluzeczka i spodenki wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów powinny być podstawową ochroną przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto zwrócić także uwagę na rodzaj materiału – im grubszy będzie splot tkanin, tym mniej szkodliwego promieniowania przeniknie do skóry.  

A co z małymi dziećmi? Jeśli twój maluszek podróżuje w wózku możesz ubrać go w cienkie body, a dodatkowo przykryć cienkim kocykiem, który ochroni ręce przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jeśli jednak jest zbyt gorąco na kocyk, warto wybrać parasolkę z uchwytem, doczepianą do wózka, która oprócz cienia zapewni także odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeśli twoje dziecko jest starsze i na tyle duże, aby bawić się w wodzie lub na plaży, warto zdecydować się na zakup specjalnego stroju kąpielowego, który zawiera filtr przeciwsłoneczny. Tego typu ubranie na plażę ochroni skórę dziecka przed promieniowaniem UVA i UVB.  

Czapki dla dzieci na lato – chroń dziecko przed słońcem 

Najważniejszym dodatkiem w dziecięcej garderobie powinno być nakrycie głowy – czapka lub kapelusz, który ochroni głowę dziecka przed słońcem. Idealnym wyborem będą czapki z daszkiem dla dzieci lub kapelusz z szerokim rondem, który oprócz głowy ochroni także szyję i ramiona. 

Czapeczka na lato dla dziecka to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Jednak jest to element niezwykle ważny w garderobie dziecka na upalne dni. Czapka pomoże zabezpieczyć głowę i oczy dziecka przed mocnym słońcem oraz szkodliwym wpływem promieniowania UV. Decydując się na zakup czapki, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.  

Po pierwsze – materiał. Nakrycie głowy – czapka, chustka lub kapelusz powinny być wykonane z trwałego i mocnego materiału, jednak powinna być to tkanina, która przepuszcza powietrze i zapewnia odpowiednią cyrkulację.  Decydując się na zakup poliestrowej czapki, należy liczyć się z tym, że jest to materiał nieprzepuszczalny i głowa dziecka będzie się nagrzewać. Idealnym pomysłem będzie wybór czapki wykonanej z bawełny, lnu, wiskozy czy lyocellu.  

Zwróć uwagę także na jakość wykonania – im wyższa dbałość o szczegóły, tym lepiej. Czapka, która wygląda porządnie i jest wykonana z dobrego materiału, ma szansę posłużyć dziecku przez długi czas. Droższe nie zawsze znaczy lepsze, ale jednak warto czasami dołożyć kilka złotych i kupić czapę dobrej jakości.  

Czapki dziecięce należy także dobierać w taki sposób, aby były odpowiednio dopasowane do głowy maluszka. Nakrycie głowy nie powinno uciskać głowy dziecka i być dla niego przede wszystkim wygodne i komfortowe. Źle dobrany rozmiar czapki zapewni dziecku jedynie dyskomfort i może skutecznie zniechęcić do noszenia nakrycia głowy.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here