Ogród pełen relaksu. Czyli jak przenieść odrobinę egzotyki na własne podwórko?

0
1992
Ogród pełen relaksu. Czyli jak przenieść odrobinę egzotyki na własne podwórko?

Czy musisz wyjeżdżać za granicę, aby zaznać pełnego relaksu? Niekoniecznie. Stwórz namiastkę egzotycznej podróży w swoim ogrodzie za pomocą kilku prostych zabiegów. Podpowiedzi, jak to zrobić, znajdziesz w naszym artykule.

Zieleń do podstawa

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o wakacjach w egzotycznym kraju? Przyjemna temperatura, odpoczynek na hamaku lub leżaku z chłodnym napojem w ręku? To na pewno też. Równie ważne, o ile nie ważniejsze, jest jednak tło tej sielskiej scenki. Aby zmienić swój ogród w miejsce przypominające wakacyjny kurort, musisz zadbać o rośliny i kwiaty. To właśnie one, w połączeniu z wygodnymi meblami ogrodowymi pozwolą Ci poczuć się w swoim ogrodzie jak na urlopie w egzotycznym kraju.

Kluczem do sukcesu jest właściwy dobór roślin. Tropikalny wygląd ogrodu uzyskasz, decydując się na te o bujnych, dużych liściach i jaskrawych kolorach, które osiągają imponujące rozmiary. Delikatniejsze gatunki, które nie przetrwałyby naszych zimowych warunków, np. oleandry, agawy, palmy lub bananowce, warto hodować w donicach, a z nastaniem chłodniejszych temperatur, przenieść zamkniętego pomieszczenia.

Wygodne meble do ogrodu

Komfortowe meble do ogrodu to niezbędny komponent wakacyjnego ogrodu marzeń. Wypoczynek nie będzie pełny bez wygodnych foteli, stołu, na którym postawisz chłodne napoje i coś smacznego do przegryzienia, a przede wszystkim – bez leżaków. Taki zestaw mebli do ogrodu pozwoli ci w pełni cieszyć się gorącymi promieniami słońca i wolnym czasem.

Poza podstawowymi meblami warto zaopatrzyć swój ogród w kilka dodatkowych elementów sprzyjających relaksowi. Twoja rodzina pokocha huśtawkę ogrodową i bujane fotele, a Ty zapomnisz o wszystkich troskach dnia codziennego, czując łagodne kołysanie. Wakacyjną klasyką na dalekich, gorących plażach jest hamak. Dlaczego nie miałby znaleźć się w Twoim ogrodzie? Możesz wybierać spośród różnorodnych modeli – zawieszanych na specjalnym stelażu lub tradycyjnie – pomiędzy dwoma drzewami. Dostępne są hamaki plecione, przywodzące na myśl małe rybackie wioski, lub wykonane z wielobarwnych tkanin, kojarzące się np. z Brazylią. Sam zdecyduj, jaki styl najlepiej pasuje do reszty mebli do ogrodu i Twoich osobistych upodobań.

Kącik do przygotowywania jedzenia

Urlop w egzotycznym kraju kojarzy się także z jedzeniem przygotowywanym i spożywanym na zewnątrz. Dobrym pomysłem jest stworzenie miejsca, w którym przygotujesz pyszne jedzenie. Drewniana stylizowana altanka wprowadzi do Twojego ogrodu powiew egzotyki. Zamiast tradycyjnego grilla, zainstaluj palenisko na trójnogu, a efekt będzie kompletny. Aranżację samej altanki doprowadzisz do perfekcji, jeśli w będą wspinać się po niej pnącza, a jej wnętrze ozdobisz przedmiotami kojarzącymi się z egzotyką, np. orzechami kokosowymi albo dzwonkami wiatrowymi wykonanymi z muszli lub bambusa.

Diabeł tkwi w oświetleniu

Kiedy już masz odpowiednie rośliny, meble do ogrodu, altankę i palenisko, czas na kropkę nad “i” – oświetlenie oraz dekoracje. Odpowiednie światło oraz elementy dekoracyjne niejednokrotnie decydują o sukcesie całego projektu aranżacyjnego. W przypadku, gdy zależy nam na nadaniu ogrodowi egzotycznego charakteru, nie obędzie się bez lampionów i lampek wiszących nad głowami lub owiniętych wokół pni drzew. Wniosą one czar i klimat wakacji. Na meblach postaw kilka świec ukrytych bezpiecznie w kolorowych słojach. Jeszcze tylko odpowiednia muzyka w tle i chłodny napój z palemką w ręce i poczujesz się jak na wakacjach w egzotycznym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here