Olejek eukaliptusowy

0
1669
olejek eukaliptusowy
fot. pixabay.com

Olejki mają ogromną moc leczniczą i nie od dzisiaj stosowane są w aromaterapii. Do jednych z najbardziej popularnych olejków należy olejek eukaliptusowy, który jest stosowany zarówno w medycynie, jak i w kosmetologii. Zobacz, dlaczego warto go używać!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/olejek-eukaliptusoawy-czy-warto-go-stosowac/

Działanie

Olejek eukaliptusowy otrzymuje się przez proces destylacji liści z drzewa eukaliptusowego z parą wodną. W jego składzie dominuje wówczas eukaliptol, który ma działanie wysoce przeciwbakteryjne. Pobudza on wydzielanie śluzu oraz ułatwia wykrztuszanie. Oprócz tej substancji znajdziesz również w nim seskwiterpeny, które również mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Olejek ten zawiera także monoterpeny, których działanie jest wykrztuśne, przeciwzapalne oraz rozkurczowe.

Olejek eukaliptusowy stosowany jest bardzo chętnie w medycynie naturalnej oraz aromaterapii. Pomaga on w leczeniu zapaleń przyzębia oraz w zapaleniu górnych dróg oddechowych i oskrzeli. Pobudza również ruchy rzęsek płucnych i upłynnia śluz, co ułatwia odkrztuszanie oraz udrażnianie kanałów nosowych w trakcie kataru.

Dla dzieci działa on również przeciwgorączkowo i napotnie. Można go stosować przy zapaleniu jamy ustnej, gardła oraz na opryszczkę. Znajduje się także w wielu preparatach i kosmetykach dentystycznych, jako składnik, który odświeża oddech.

Masaż

Masaż z olejkiem eukaliptusowym jest w stanie załagodzić wszelkie dolegliwości związane z bólem ścięgien, głowy, mięśni, a nawet działa na bóle reumatyczne!

Stosuje się go również do leczenia stanów zapalnych skóry, np.: do leczenia trądziku, a także oparzeń, łuszczycy, grzybicy, a także po ukąszeniach owadów, do trudno gojących się ran, w tym również pooperacyjnych.

Działa on odstraszająco na wszy, pchły, komary oraz inne owady. Dodatkowo w formie olejku eterycznego rozproszony w pomieszczeniu zmniejsza znacznie ilość unoszących się w powietrzu zarazków.

Działa on nie tylko bakteriobójczo i wirusobójczo, ale ma również zdolność poprawy koncentracji, pobudza do działania, a nawet poprawia samopoczucie!

Przeczytaj też: http://www.malamama.pl/rozjasnij-wlosy-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here