Oświetlenie schodowe – porady, wskazówki, inspiracje

0
1406
Oświetlenie schodowe

Oświetlenie schodowe powinno być wybierane według potrzeb i preferencji użytkowników, ale zawsze przez wzgląd na bezpieczeństwo użytkowania.

Oświetlenie schodowe powinno być wybierane według potrzeb i preferencji użytkowników, ale zawsze przez wzgląd na bezpieczeństwo użytkowania. Planujesz remont i nie wiesz jakie oświetlenie schodowe będzie najbardziej odpowiednie? Czym się kierować w wyborze oświetlenia na schody? Oto kilka wskazówek. 

Oświetlenie schodów na poddasze 

Schody na poddasze to często kłopotliwy element aranżacyjny. Szczególnie jeśli remontujemy stary dom, a na strychu urządzamy nowe pomieszczenia. W budownictwie starego typu, schody na strych często były bardzo strome. Decydując się na kapitalny remont, często nie mamy możliwości zmiany kąta nachylenia schodów – możemy je jedynie trochę zmodyfikować. W tym wypadku, ważne jest, by zadbać o odpowiednie oświetlenie, które zapewni użytkownikom pożądane bezpieczeństwo podczas przemieszczania się. Światło nie może być zbyt intensywne, by nie oślepiało, ale powinno być wystarczająco mocne, aby cała przestrzeń była oświetlona. Jeśli dodatkowo decydujesz się na oświetlenie punktowe sufitowe, zadbaj o to, by każdy rodzaj oświetlenia współgrał ze sobą. Tylko w ten sposób jesteś w stanie zaaranżować spójną i harmonijną przestrzeń.  

Jak dobrać lampy do korytarza?  

Oświetlenie schodowe to nie tylko oświetlenie samych stopni, to także oświetlenie korytarza i klatki schodowej. To od ciebie i twoich preferencji zależy, jakie lampy wybierzesz. Pamiętaj, by spełniały one przede wszystkim potrzebne w tej przestrzeni funkcje. Bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze. 

Lampy na poddasze – komfortowe i funkcjonalne 

Na rynku pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, które zapewniają nie tylko komfortowe oświetlenie schodów, ale także nowoczesny design oraz walory wizualne. Jeśli szukasz nowoczesnych rozwiązań może warto zainwestować w lampę inspirowaną lub oryginalny plafon wiszący? Cenisz sobie możliwość modyfikacji i często zmieniasz zdanie? Idealnie sprawdzą się więc u ciebie lampy na szynoprzewodzie, których ustawienie możesz dowolnie zmieniać w zależności od nastroju czy potrzeby.  

Ważne, by zaplanować rozmieszczenie oświetlenia już na początku remontu. Właściwa instalacja elektryczna wiele ułatwi, jednak jej zmiana w trakcie aranżacji wnętrza może okazać się kosztowna lub wręcz niemożliwa. Warto więc pamiętać o wszystkich, nawet tych najdrobniejszych elementach, jak np. rozmieszczenie włączników.  

Oferta sklepów oświetleniowych jest tak szeroka, że możesz z łatwością wybierać spośród klimatycznych kinkietów, funkcjonalnych taśm ledowych czy komfortowych lamp sufitowych. Odpowiednie oświetlenie schodowe pomoże wydobyć ze schodów to, co w nich najładniejsze, a dodatkowo będzie komfortowe i bezpieczne.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here