Podróże rowerowe

0
2171
Podróże rowerowe

Podróże roweroweNie od dziś wiadomo, że rower służy nam nie tylko do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Wiele osób używa go do zrelaksowania się po ciężkim dniu pracy. Podróżowanie rowerem przynosi człowiekowi wiele zabawy, ale też poprawia naszą kondycję fizyczną i stan zdrowia. Jazda na rowerze to również świetny sposób na poznawanie otaczającego nas świata. Nic nas nie ogranicza. Wystarczy jedynie zabrać z domu najpotrzebniejsze rzeczy, założyć kask, a następnie wsiąść na swój bicykl i odjechać w dal w poszukiwaniu czekającej na nas ekscytującej przygody.

Wakacje z rowerem nad morzem

Szum fal, blask słońca i ciepły piasek. Te określenia idealnie charakteryzują okolice naszego polskiego morza. W połączeniu z rowerowymi wycieczkami stanowią zniewalającą wręcz mieszankę. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wybrać się na swoją rowerową wycieczkę, nie musisz szukać daleko. Nad polskim morzem można znaleźć wiele emocjonujących miejsc, które warto zobaczyć.
Przemieszczając się wzdłuż mierzei helskiej natrafimy na znane nadmorskie miasta, takie jak Hel, Reda, Władysławowo, czy Jastarnia, w których można odpocząć w przerwie na dalszą podróż. Na trasie z Redy na Hel natkniemy się również na Muzeum Obrony Wybrzeża, przybliżające przebieg drugiej wojny światowej na polskiej linii brzegowej.
Jeśli wypoczywamy w okolicy Trójmiasta, warto wybrać się na zwiedzanie rowerem szlakiem elektrowni wodnych na Raduni. Trasa ta prowadzi nas wzdłuż rzeki, z dala od wszelkich dużych miast. Taka wycieczka może stanowić ciekawą lekcję historii regionu.
Nie sposób wymienić wszystkie warte odwiedzenia nad morzem miejsca. Tylko na własne oczy jesteśmy w stanie ujrzeć piękno polskich plaż. Podróże rowerowe bardzo nam to ułatwiają.

Wakacje z rowerem nad jeziorem

Podróżowanie roweremAlternatywę dla wypoczynku nad morzem stanowi urlop na terenie malowniczych polskich jezior. Podróżowanie rowerem poprzez gęste lasy i rozległe łąki wprowadza w błogie ukojenie i spokój. Nie natkniemy się tu na tłumy ludzi, lecz mimo tego zwiedzimy naprawdę wiele arcyciekawych lokacji.
Podczas wakacji w Poznaniu warto wybrać się na podróż wokół Puszczy Zielonki. Cała trasa prowadzi nas przez gęsty las, pośród którego z pewnością napotkamy wspaniałe okazy fauny i flory. Mijane po drodze wsie i miasteczka również oferują wiele ciekawego. W Podlesiu Kościelnym ujrzymy pałac, Kiszkowo oferuje nam drewniany kościółek i klimatyczny stary ryneczek, w Dziewiczej Górze wejdziemy na wierzę widokową, ukazującą nam piękne widoki, a w Zielonce podziwiamy bogatą w ciekawe okazy roślin szkółkę drzew.
Gdy zdecydujemy się na wypoczynek na Podlasiu, koniecznie należy udać się w krótką podróż rowerową wzdłuż rzeki Narew. Liczne wierze widokowe pozwolą nam podziwiać ogrom rozlewiska. Nieprzebrane gatunki ptactwa umilą nam wycieczkę swoimi interesującymi zachowaniami.
Warto zauważyć, że podróże rowerowe można rozpoczynać w każdym możliwym miejscu. Jeziora takie jak: Śniardwy, Mamry, Wigry, czy też Gopło tylko czekają na odkrycie przez nas ich niesamowitej okolicy. Niejedno skrywa swoją własną historię, którą odkryjemy tylko i wyłącznie wybierając się w tamte okolice. Po co więc czekać? Łap za kierownicę i ruszaj już teraz na krainę tysiąca jezior.

Wakacje z rowerem w górach

Zupełnie inaczej wygląda zwiedzanie rowerem krain górskich. Nie da się ukryć, że takie podróże stanowią największe wyzwanie dla rowerzysty, lecz także zdecydowanie największą radość po dotarciu do celu. Trzeba pamiętać, że bez wyrzeczeń nie ma efektów, więc warto spróbować górskiej podróży rowerowej nawet wobec braku we własne możliwości.
Bardzo ciekawą trasę dla rowerzystów kryją Karkonosze. Tuż przy granicy z Czechami napotkać możemy wiele interesujących i wartych zobaczenia miejsc. Kopalnia Stanisław, pod którą wjechać jest niełatwo, Szklarska Poręba oferuje nam drogę, którą zimą ścigają się najlepsi narciarze biegowi świata, a w schronisku pod Łabskim Szczytem możemy odpocząć po wyczerpującej jeździe oraz spożyć ciepłą strawę.
Inną, prostszą od poprzedniej, trasą dysponuje Kraków. Co oferuje to miasto, nie trzeba nikomu przedstawiać. Wawel, Sukiennice, Stare Miasto, czy Kościół Mariacki to zaledwie kilka znanych atrakcji tego miasta. Niedaleko dawnej stolicy Polski znajdziemy kopalnię soli w Wieliczce. Mimo kilku kilometrów dzielących oba miasta, dojazd rowerem nie stanowi tam żadnego problemu.
Polskie szczyty czekają na ich zdobycie nie tylko na pieszych turystów. Rowerzyści również mogą doświadczyć tej przyjemności. Szczególny uśmiech na twarzy sprawia świadomość, że po dojechaniu na szczyt pozostaje nam już tylko relaksujący zjazd w dół.

Słowem na koniec

Jak widać podróżowanie na rowerze daje bardzo wiele możliwości, daje oprócz tego wiele przyjemności oraz jest to świetny sposób na odpoczynek a równocześnie na aktywne spędzanie czasu. Jeżeli na to popatrzymy, to nie powinien dziwić fakt, że wiele osób decyduje się właśnie na podróże rowerem zarówno dalekie jak i bliskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here