Poduszki do karmienia, czym się wyróżniają?

0
1228
czy poduszka pomaga w karmieniu?

Poduszki do karmienia, są to bardzo pomocne przedmioty, wykorzystywane podczas karmienia niemowlaka. Poduszka do karmienia jest doskonałym sposobem, aby uniknąć kolek, czy bólu kręgosłupa u dziecka. Obecnie wybór poduszek do karmienia, jest bardzo duży. Można przebierać pomiędzy różnymi kolorami i kształtami. Ale jaka poduszka sprawdzi się najlepiej?

Jak używać poduszki do karmienia?

Używanie poduszki do karmienia nie jest zbyt skomplikowaną czynnością. Większość rodziców radzi sobie z tym świetnie. Aby karmienie sprawiało przyjemność dziecku, jak i mamie należy wybrać odpowiednią poduszkę pod predyspozycje dziecka oraz swoją sylwetkę. Następnie gdy już wygodnie usiądziemy, należy ułożyć wybraną poduszkę na kolana i zacząć karmić swoje maleństwo.

Poduszki do karmienia możemy używać tak długo, jak nam na to pozwoli jej rozmiar oraz w zależności jak długo dziecko będzie karmione za pomocą butelki lub piersi. Gdy już poznamy własne dziecko, wiemy kiedy jest pora, żeby odstawić poduszkę.

Poduszki do karmienia piersią

Rodzaje wypełnienia poduszki do karmienia

Jeżeli zależy nam, żeby wybrana poduszka była komfortowa w użytkowaniu, powinniśmy zwrócić uwagę na to czym jest wypełniona. Wypełnienie powinno być dość miękkie oraz nie za twarde. Wyróżniamy wypełnienia, takie jak:

Poduszki poliestrowe, najczęściej wybierane przez mamy. Idealnie dopasowują się do ciała maluszka, są sprężyste i elastyczne. Mają odpowiednią twardość.

Poduszki styropianowe, ich minusem jest to, że kształt poduszki dość szybko się ubija. Po pewnym czasie poduszka, nie trzyma swojego kształtu. Ich zaletą jest niska cena i odpowiednia twardość.

Poduszki sylikonowe, ich wypełnieniem może być włókno lub granulat. Ten rodzaj poduszki zapewnia świetną wentylację powietrza, jest bardzo trwały i wystarczająco sprężysty.

Poduszki piankowe, dostępne są z pianki termoelastycznej i poliuretanowej. Pianka poliuretanowa jest wygodna do użytkowania, zapewnia odpowiednią wentylację. Z kolei pianka termoelastyczna, za sprawą ciepła, które się wydziela, idealnie dopasowuje się do ciała malucha.

Poduszki z gryki, ostatnio zyskały dużą popularność. Wypełnienie jest naturalne, świetnie dopasowuje się do kształtu dziecka oraz nie powoduje alergii. Takie wypełnienie również świetnie zapewnia wentylację powietrza.

Przeczytaj też: http://www.malamama.pl/podpaski-poporodowe-czy-sa-potrzebne-po-porodzie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here