Pokój dla młodego mężczyzny, czyli metamorfoza pokoju nastolatka

0
2518
Pokój dla młodego mężczyzny, czyli metamorfoza pokoju nastolatka

Dla rodziców dzieci zawsze pozostaną dziećmi. Czas jednak płynie nieubłaganie i często ze zdziwieniem odkrywamy, że w naszym domu nie mieszka już słodki szkrab, tylko młody mężczyzna, który ma zupełnie inne zainteresowania, pasje, potrzeby, niż jeszcze kilka lat wcześniej. Czas na zmiany w jego otoczeniu. Pomogą w tym odpowiednie meble na miarę i kilka dobrych zmian.

Gdy pokój nie spełnia już oczekiwań

Jesteś rodzicem nastolatka, który coraz częściej mówi ci, że wygląd jego pokoju nie odpowiada jego oczekiwaniom? Być może ma rację! Rodzice bardzo często nie dostrzegają, że dziecinne meble w pokoju ich latorośli dawno przestały już być wystarczające, a wygląd pokoju nastolatka nie zachęca do zapraszania znajomych. W takiej sytuacji czas na wprowadzenie kilku nowych akcentów.

Przede wszystkim – meble na miarę

Jak umeblować pokój nastolatka? Nie da się ukryć, że dziecinne meble, które często posiadają bajkowe, kolorowe dekoracje, nie budzą zachwytu żadnego młodego człowieka. Jednocześnie jednak często mamy wrażenie, że „dorosłe” zestawy mebli też nie są najlepszym rozwiązaniem i nie pozwolą nastolatkowi cieszyć się idealnym wyglądem pokoju. Poniekąd, jest to prawdą. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem są młodzieżowe meble na wymiar. Doskonale łączą w sobie prostotę, funkcjonalność oraz nowoczesny design. Są praktyczne i zapewniają dorastającemu mężczyźnie idealne warunki do odpoczynku i nauki. Decydując się na meble na miarę zyskujemy pewność, że przestrzeń w pomieszczeniu zostanie w pełni wykorzystana, a jednocześnie pokój będzie miejscem komfortowym.

Czego nie może zabraknąć w „nastoletnim” pokoju?

Przede wszystkim wygodnego łóżka z wysokiej jakości materacem. Nastolatkowie rozwijają się bardzo szybko, dlatego komfortowe warunki snu mają ogromne znaczenie. Poza tym, warto zadbać również o dostateczną ilość miejsca na ubrania i różne gadżety, których zapewne nie brakuje w „młodzieżowym” pokoju. Zamiast dużych i ciężkich szaf, znacznie lepiej sprawdzą się tu lekkie, nowoczesne komody, regały, które można dowolnie ze sobą zestawiać.

Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest biurko. Zadbaj, aby było na tyle duże, by zmieścił się tam komputer i zostało wygodne miejsce do nauki.

Nastolatek powinien mieć również komfortowe miejsce do odpoczynku i przyjmowania gości. Nie zapominaj, że masz do czynienia z młodym człowiekiem, który lubi się wyróżniać i eksperymentować. Dlatego zamiast tradycyjnych krzeseł czy foteli postaw na miękkie pufy lub bardzo modne obecnie fotele-worki, które staną się jednocześnie ozdobą pokoju młodego mężczyzny.

Słuchaj syna w trakcie zakupów

Nastolatek czuje się już prawie dorosły i chce móc decydować o sobie. Urządzanie pokoju to świetna okazja do tego, by mógł podjąć swoje pierwsze ważne decyzje. Nie wybieraj więc mebli i dodatków samodzielnie. Słuchając syna i wybierając rozwiązania, które przypadły mu do gustu, zyskasz pewność, że zakupione meble czy wybrany kolor ścian spełnią wszystkie jego oczekiwania. Co więcej, pomysły nastolatka mogą zainspirować również ciebie do zmian w swoich wnętrzach. Warto więc nie zamykać się na inne, świeże spojrzenie młodych osób.

Niezwykła moc dodatków

Jeśli pokój nastolatka ma spełniać wszystkie jego oczekiwania, poza meblami na miarę musisz zadbać również o odpowiednie dekoracje i dodatki. To właśnie one tworzą bowiem klimat mieszkania. Obecnie możemy znaleźć wiele ciekawych rozwiązań w młodzieżowym stylu.

Jedną z propozycji są dodatki w stylu industrialnym, które ostatnio stały się prawdziwym hitem i coraz częściej zdobią mieszkania. Połączenia szkła, metalu, prostych, surowych kształtów idealnie pasują do stylu młodych mężczyzn. Kolejnym ciekawym pomysłem jest zabawa światłem. Kolorowe neony, napisy oraz taśmy LED dają sporo możliwości dekoracyjnych, a jednocześnie nie kosztują wiele.

Możesz również poszukać ozdób i dodatków, które nawiązywać będą do pasji twojego dziecka – sport, muzyka, podróże, graffiti czy film to prawdziwa kopalnia inspiracji dla niecodziennych dekoracji pokoju. Zachęć nastolatka, by opowiedział ci o czym marzy i czego brakuje mu w jego przestrzeni. Wspólnie z pewnością znajdziecie ciekawe rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here