Polskie zioła uzdrawiające

0
1812
zioła

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to powiedzenie idealnie obrazuje mentalność większości Polaków. Lubimy zachwycać się nad rzeczami pochodzącymi zza granicy, podczas gdy zwykle nie mamy pojęcia, jakie cuda występują w najbliższej nam okolicy. Powinniśmy to zmienić i docenić dobrodziejstwo czystej natury. Polskie zioła lecznicze są naprawdę wspaniałe i jeśli tylko zaczniemy się nimi interesować oraz zaczniemy je wykorzystywać, może się wkrótce okazać, że standardowe środki farmakologiczne przestaną nam być potrzebne.

A prawda jest taka, że nie musimy wcale biegać po sklepach ze zdrową żywnością, zaglądać do punktów zielarskich czy szperać w Internecie, by natrafić na cudowne zioła, które zdołają usunąć nasze liczne problemy zdrowotne. Jednym z tych najwspanialszych jest przecież… pokrzywa. Tak, mowa tu o pokrzywie zwyczajnej, na którą nieraz natykamy się na spacerach i którą zwykle próbujemy omijać z daleka. Gdybyśmy natomiast zebrali jej liście i je ususzyli, później moglibyśmy z niej przygotować fantastyczne lekarstwa. Pokrzywa jest doskonałym lekiem na wszelkie dolegliwości pokarmowe. Pomaga zarówno w nieżycie żołądka, jak i przy bólach brzucha bądź biegunce. Napar z pokrzywy działa natomiast moczopędnie, dzięki czemu oczyszcza organizm od środka. Pozwala na szybsze pozbycie się toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Właściwości ziół bardzo często wykorzystywane są również w naturalnej pielęgnacji. W tym przypadku jedną z ciekawszych roślinności będzie dla nas mniszek lekarski, który fantastycznie niweluje objawy licznych problemów skórnych, radząc sobie z rozmaitymi wykwitami – m.in. brodawkami bądź kurzajkami. Pozostając w temacie dbania o urodę, trzeba też wspomnieć o rumianku. To jedno z tych ziół, które na pewno przypadnie do gustu wielu kobietom, ponieważ nałożone na skórę przynosi jej zauważalną ulgę, a także delikatnie rozjaśnia jej koloryt. Cera staje się promienna i piękna, świetnie prezentując się nawet bez makijażu. A jeśli chcemy wesprzeć swój wygląd od środka, zacznijmy spożywać napary ze skrzypu, który dba równocześnie o stan skóry, włosów i paznokci.

Zioła uzdrawiające na pewno mają tę ogromną zaletę, że praktycznie nie są w stanie nam zaszkodzić. Oczywiście zdarzają się przypadki przedawkowania nawet naturalnych specyfików, jednakże by do tego doszło, trzeba przyjmować je w olbrzymich dawkach i to przez dłuższy czas. Jeżeli tylko będziemy rozsądni, zioła wyłącznie nam pomogą. Na pewno są one dużo lepszym wyborem od tradycyjnych farmaceutyków.

Źródło: oliwka24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here