Proste dekoracje świąteczne w domu

0
2152
Proste dekoracje świąteczne w domu

Nie masz czasu na dekorowanie całego domu lub zwyczajnie wolisz zrobić to samodzielnie niż kupować gotowe ozdoby świąteczne? Trafiłeś idealnie, ponieważ poniżej znajdziesz wiele inspirujących pomysłów i sposobów na proste, nie wymagające dużego nakładu czasu dekoracje. Wszystkie możesz bez problemu wykonać samemu i bez konieczności wydawania mnóstwa pieniędzy. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, którymi możesz jeszcze zdążyć przed świętami.

Szkło pełne blasku

Naszym pierwszym pomysłem będzie dekoracja banalna w wykonania, szybka i niesamowicie efektowna. Wystarczy, że znajdziesz w swoim domu wolne szkło – może być dowolnej wielkości i kształtu. Najczęściej wykorzystywana jest butelka po winie, która nawet wykonana z zielonego szkła będzie prezentować się elegancko i typowo świątecznie. Innym przedmiotem może być słoik lub szklany wazon, gdzie wybór należy już do Ciebie, Twojego stylu dekoracji w domu oraz możliwości przestrzennych. Z pewnością każdy z tych szklanych pojemników możesz zakupić za niewielkie pieniądze w sklepie, ale powinny spokojnie znaleźć się także w Twoich szafkach.

Kiedy już zdobędziesz szkło, możesz przejść do kolejnego etapu, czyli wsadzenia do środka światełek zasilanych na baterie. Mogą cechować się zimnym lub ciepłym światłem albo też świecić się w kolorze. Zdecydowanie najbardziej świątecznymi światłami będą ciepłe odcienie, czerwień lub zieleń. Można je także pomieszać ze sobą i postawić w dowolnym miejscu. Taka prosta dekoracja, a gwarantujemy, że zapewni bardzo dużo pozytywnej energii i rodzinnego klimatu.

Choinka na ścianę

Następny pomysł kierujemy do osób, które nie mają zbyt wiele miejsca albo możliwości na postawienie u siebie w domu prawdziwej choinki. Jednocześnie to dobra alternatywa, jeśli nie jesteś zwolennikiem sztucznych choinek. Mowa o choince powieszonej na ścianie, lecz nie plastikowej czy papierowej, ale prawdziwej. Po pierwsze, musisz zaopatrzyć się w gałęzie jodły kaukaskiej lub świerka, które nie muszą być mocno gęste. Znajdziesz takie między innymi na placach z choinkami czy też niektórzy mogą posłużyć się swoimi choinkami w ogrodzie. Jeśli jednak nie masz możliwości ich załatwienia, najlepiej będzie znaleźć większą ilość patyków grubszych, cieńszych, dłuższych i krótszych.

Wszystko po to, by ostatecznie ułożyć je od dołu od najdłuższych po najkrótsze na samej górze. W rezultacie będzie to wizualnie przypominać kształtem choinkę, a kolejno trzeba zamontować to na ścianie. Wystarczy powiązać je ze sobą i powiesić na gwoździkach na ścianie lub zamocować do innego przedmiotu. Najlepszym materiałem do wiązania powinna okazać się mocniejsza żyłka przeźroczysta, której nie będzie widać na pierwszy rzut oka, a mimo wszystko trwale zwiąże i utrzyma drewnianą choineczkę. Na internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji, pomysłów i realizacji, które można na sam koniec dowolnie ozdabiać światełkami, kokardkami czy bombkami.

Świąteczna tablica

Wiele osób posiada także w swoim domu tablice korkowe, magnetyczne czy kredowe, które również można ciekawe udekorować. Pomysłów znów może pojawić się wiele, a my pozostawiamy Ci także pełną swobodę. Z pewnością dobrze jest przyozdobić ich ramy girlandami lub też ich powierzchnie w środku. Można przyczepić tam kolorowe napisy „Wesołych Świąt” albo też różne ozdoby wykonane z papieru, materiałów, koronki i wielu innych. Na tablice-magnetyczne.com możesz także zakupić podobną tablicę do siebie do domu lub sprezentować ją swoim bliskim. Można zdziałać z nimi wiele, w tym między innymi wykorzystać jako miejsce na rodzinne zdjęcia czy pamiątki. Oczywiście, mogą być związane ze świętami, na przykład z poprzednich lat, co będzie świetnym pomysłem na upominek dla Twojej rodziny czy przyjaciół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here