Rowerowe imprezy integracyjne w Szczyrku jako pomysł na aktywną integrację zespołu

0
800
Rowerowe imprezy integracyjne w Szczyrku

Panorama górska i bogate zaplecze turystyczno-gastronomiczne w Szczyrku sprzyja organizowaniu fantastycznych, pełnych wrażeń imprez integracyjnych. Taki wyjazd to świetny sposób na połączenie odpoczynku, relaksu, ale i lepszego zacieśniania zawodowych więzi. Jeśli lubisz czas spędzać w bardziej aktywny sposób, to zamiast paintballu czy parku wspinaczkowego, postaw na dwa kółka!

Rajd rowerowy lub gra integracyjna

Rowerowe imprezy integracyjne w Szczyrku cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Wspólne wycieczki dostarczają odpowiedniej dawki adrenaliny i pozwalają zrewidować, jak bardzo zgrany jest Twój team. Jazda na rowerze to również dobre lekarstwo na stres, nerwy i przepracowanie. Dlatego po wielu godzinach, spędzonych nad ciężkim projektem czy po trudnym okresie w pracy, taki wyjazd w górskie klimaty, gwarantuje pełne odprężenie i nabranie sił do nowych zadań.

Czym się odznaczają takie rowerowe integracje w Szczyrku? Zarówno poziom trudności, jak i specyfika zabaw może być niezwykle różnorodna. Wszystko zależy od możliwości fizycznych pracowników oraz od pomysłów firmy, organizującej imprezę. Najpopularniejszy jest rajd po Szczyrku albo gra terenowa z torem przeszkód i zagadkami, również logicznymi. Ciekawą opcją jest też szkolenie umiejętności jazdy na rowerze w bardziej ekstremalnych warunkach.

Na imprezę integracyjną możesz wypożyczyć rowery!

Taki wyjazd zapowiada niezwykłe emocje, zabawę, śmiech i oczywiście wysiłek fizyczny. Wyprawa wymaga jednak też właściwego przygotowania i oprócz gitary, która zdecydowanie przyda się podczas wieczornego wspólnego ogniska, konieczne są specjalistyczne rowery. I trzeba się z tym liczyć, że nie każdy pracownik posiada sprawny, górski czy trekkingowy rower. Zresztą zabranie własnych rowerów może być również problematyczne pod względem logistycznym.

Od czego jest jednak wypożyczalnia rowerów górskich? To świetna opcja, zwłaszcza jeśli wyjazd planujesz tylko na weekend. Nie trzeba się martwić o hak na rowery, czy miejsce na ich przechowanie w hotelu i zyskujesz pewność, że każdy pracownik posiada sprzęt, dostosowany do zorganizowanych zabaw czy dłuższych rajdów.

Trening czyni mistrza i zapobiega kontuzjom

Jeśli impreza ma się udać i zapewnić sporo dobrej rozrywki każdemu z uczestników, to warto wcześniej potrenować jazdę na rowerze. Może wspólny rajd po miejskich drogach w wolną sobotę? Taki trening pozwoli się zorientować, w jakiej kondycji są poszczególni pracownicy i o jakim stopniu trudności możesz dopasować do nich poziom zabaw.

Ciekawym rozwiązaniem jest zorganizowanie tygodnia bez samochodu. Każdy pracownik przyjeżdża więc na rowerze, pod warunkiem, że ma takie możliwości. Zrezygnuj z tego, jeśli ktoś dojeżdża 40 km, bądź praca w Waszej firmie jest kilkuzmianowa.

Co z zepsutym rowerem?

Nawet najłatwiejsza trasa górska może zakończyć się kontuzją, upadkiem, czy awarią roweru. Zdarza się nawet najlepszym. Warto więc uprzedzać pracowników, by w trudniejszych sytuacjach informowali, że np. przy stromym podjeździe wolą zejść z roweru. Trzeba jednak obowiązkowo się też zorientować, kto może szybko pomóc w przypadku awarii, np. przedziurawionej dętki czy niesprawnych hamulców.

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „serwis rowerów szczyrk”, to znajdziesz namiary na kilku ekspertów. Nie opieraj się jednak tylko na samym serwisie rowerów w Szczyrku. Jeśli do plecaka zapakujesz zapasową dętkę czy łatki, to szybko też sam usuniesz usterkę, bez konieczności przerywania zabawy.

Pamiętaj też, że na taką wyprawę każdy rower musi być absolutnie sprawny i przetestowany. Dlatego serwisu rowerowego szukaj przed samym ruszeniem w teren. Niech specjalista zweryfikuje stan każdego roweru. Zrezygnuj z jazdy, lub wypożycz sprawniejszy, jeśli któryś z przywiezionych jednośladów mimo wszystko nie nadaje się do takiej jazdy. W tym przypadku możesz skorzystać z oferty Trip2Bike, który prowadzi największą wypożyczalnię rowerów i profesjonalny serwis rowerowy w Szczyrku.

Podsumowując

Szczyrk to udane miejsce nie tylko na rowerowe wojaże. Znajdziesz tam o wiele więcej atrakcji na taki weekend w gronie kolegów z pracy. I z pewnością po takiej przygodzie, nie raz zapragniesz tam wrócić i być może znów na rower?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here