Słów kilka o historii marki Geox

0
2539

Marka Geox to znany i ceniony producent oddychającego obuwia i odzieży dla dzieci i dorosłych, który na rynku funkcjonuje nieprzerwanie od 1995 roku. Założona przez włoskiego producenta wina o imieniu Mario Polegato, o dość ciekawej, wręcz zadziwiającej historii.

Jak doszło do powstania pierwszej pary obuwia?

Wszystko zaczęło się od podróży Polegato do Reno, w stanie Nevada. Uprawiając jogging w pustynnym, wymagającym klimacie poczuł, że jego stopy stają się coraz bardziej wilgotne. Odczuwając z tego powodu dyskomfort, scyzorykiem powycinał dziury w podeszwie. W takich okolicznościach narodził się pomysł produkcji obuwia z perforowanymi podeszwami Geox Respira. Gdy Mario Polegato powrócił do Włoch, postanowił doszlifować patent z perforacjami w małej fabryce obuwia, która należała do jego rodziny, nazywając je oddychającymi. I choć początkowo ten innowacyjny pomysł nie spotkał się z dużą aprobatą ze strony konsumentów, ich twórca nie poddawał się. Powierzył obuwie dziecięce specjalnym testom marketingowym, które spotykając się z dużym sukcesem zrewolucjonizowały rynek obuwniczy, obejmując nie tylko kolekcje dla dzieci, ale również dorosłych. Rosnąca sprzedaż produktów pozwoliła marce na rozwinięcie skrzydeł. W rezultacie, zyski z handlu na rodzimym rynku zwiększyły się o te pochodzące ze sprzedaży ogólnoświatowej, stawiając markę Geox za potentata w dziedzinie obuwia dla dzieci i dorosłych.

Nowe technologie i wysokiej jakości materiały synonimem marki Geox

Marka Geox zasłynęła na rynku produkcją obuwia w zaawansowanej technologii Respira, która odpowiada za odprowadzanie nadmiaru wilgoci z obuwia, pozostawiając w ich wnętrzu optymalny mikroklimat dla stóp – niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Ta innowacyjna technologia stanowi polecaną propozycję dla wszystkich osób lubiących aktywny wypoczynek – niezależnie od czynników zewnętrznych. Jeśli połączymy ten fakt z obecnością skórzanych, antybakteryjnych wkładek i specjalnych wyprofilowań w części śródstopia, uzyskujemy idealne obuwie na bliższe i dalsze wędrówki, zarówno dla dzieci, kobiet, jak i mężczyzn.

Geox z outletu – czemu nie?

O ile jednak kwestia jakości, wytrzymałości i bezpieczeństwa nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, o tyle sprawa ich zakupu wielu osobom spędza sen z powiek. Trzeba przyznać – buty marki Geox nie należą do najtańszych. Za renomę trzeba zapłacić. Są jednak sposoby, aby nie przepłacić i jednocześnie być ich szczęśliwym posiadaczem. W jaki sposób? Kupując je w outlecie. Przystępne dla domowego budżetu ceny oraz liczne propozycje, zarówno z bieżących, jak i nieco zapomnianych kolekcji z pewnością stanowią o najważniejszych atutach outletowych zakupów.

Artykuł powstał we współpracy z https://outletmax.pl/firm-pol-1376487630-GEOX.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here