Słuchawki dla aktywnych – jak wybrać?

0
685
Słuchawki dla aktywnych

Jakie słuchawki sportowe sprawdzą się do biegania czy na siłownię? Sprawdź, jakie są ich rodzaje oraz zalety i dobierz model spełniający Twoje potrzeby. Przede wszystkim muszą zapewnić swobodę i komfort, być lekkie i wygodne w noszeniu oraz użytkowaniu. Na topie są nowoczesne słuchawki bezprzewodowe, ale dobrej jakości modele z kablami też mają grono zwolenników.

Słuchawki sportowe bezprzewodowe

Słuchawki w technologii True Wireless nie utrudniają ruchów ani nie dekoncentrują. Nie musisz martwić się, że będą ciągle wypadać z ucha, co zdecydowanie bardzo przeszkadza podczas biegu czy treningu, a także niesamowicie irytuje. Dla osób aktywnych najważniejsze jest, by były dobrze dopasowane do ucha, były wodoodporne, nie wypadały podczas potrząsania głową, a także miały zabezpieczenia przed wypadaniem. Brak kabli nie ogranicza ruchów, co jest ich największą zaletą podczas biegu, jazdy na rowerze czy treningu w klubie fitness. By nie martwić się, że słuchawki wypadną i się zgubią, różni producenci zaprojektowali je razem z pałąkiem na szyję – np. Skullcandy.

Słuchawki do biegania przewodowe

Modele słuchawek na kablu mają jednak grono zwolenników – są tańsze, nie zgubią się, a ich wybór jest bardzo duży. Podczas ćwiczeń ważne jest utrzymywanie się słuchawek w uszach. Nie mogą przeszkadzać w ćwiczeniach. Zwróć uwagę na ich budowę i kształt, by jak najlepiej dopasowały się do małżowiny. Często wybierane są modele otwarte i półotwarte – mamy w nich kontakt z rzeczywistością, gdyż dźwięki z zewnątrz do nas docierają. Brak izolacji to również bezpieczeństwo – część osób decyduje się na nie podczas biegania, bo słychać nadjeżdżające samochody lub inne pojazdy.

Bezprzewodowe słuchawki… z przewodami?

Nie wiesz, czy wybrać słuchawki do biegania przewodowe, czy jednak bez kabli? Jest proste rozwiązanie Twojego dylematu! Ciekawą opcją są też słuchawki bezprzewodowe, ale na kablu – jak na przykład Skullcandy Vert oparte na technologii Bluetooth®. Umożliwiają słuchanie muzyki aż do 10 godzin użytkowania, oferują też opcję szybkiego ładowania. Wyróżnia je wysoka odporność na pot i wilgoć (standard IPX4) – możesz ich używać w każdą pogodę i o każdej porze roku.

Skullcandy Vert pozwalają na kontakt z otoczeniem, co ma znaczenie dla osób uprawiających sport. Posiadają też praktyczne dodatki – jak m.in. mikrofon i wbudowany lokalizator TILE®, który pomoże je odnaleźć w razie zguby. Dodatkowo mają specjalne pokrętło, które należy przymocować np. do plecaka, by wygodnie je obsługiwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here