Szare ubrania dla kobiet i dziewczynek – czy warto się na nie decydować?

0
859
Szare ubrania dla kobiet i dziewczynek

Szary to kolor, który bardzo często kojarzy się ze smutkiem, przygnębieniem i nudą. Jednak od kilku lat jego popularność w modzie jest coraz większa. Kreatorzy trentów odkrywają zalety szarości i coraz częściej proponują ją w swoich kolekcjach. Widać to również w ofercie popularnych polskich marek. Zarówno odzież dla dorosłych kobiet, jak i dla dziewczynek, oferowana jest w odcieniach szarości. Postaramy się udowodnić, że szary jest kolorem, któremu warto dać szansę i umieścić go w szafie swojej oraz swojego dziecka.

Szary – uniwersalny i wielozadaniowy

Kolor szary jest połączeniem czerni i bieli. Ta pierwsza często kojarzy się zbyt poważnie i smutno, zwłaszcza jeśli chodzi o ubrania dla dzieci. Z kolei biel ma znaczenie odświętne i wyjątkowo eleganckie, nie nadaje się więc do codziennego noszenia, również dlatego, że łatwo się brudzi. Kolor szary jest kompromisem między tymi barwami – spokojny, wyciszony, ale nie nudny. Jest świetną propozycją dla osób, które lubią neutralne tonacje i nie chcą nadmiernie rzucać się w oczy. Z jednej strony nie będzie przyciągał niechcianych spojrzeń, z drugiej – nie pozwoli zniknąć w tłumie. W dodatku szary daje wrażenie bliskości, naturalności i otulenia. Z tego powodu często stosuje się go w odzieży jesienno-zimowej: bluzach, swetrach, płaszczach. Asortyment praktycznej i wygodnej odzieży w odcieniach szarości znaleźć można na przykład na stronie https://moodish.pl/.

Szary – doskonałe tło dla innych barw

Olbrzymią zaletą szarego koloru są jego właściwości wizualne, które sprawiają, że doskonale wygląda praktycznie z każdą inną barwą. Najlepiej zestawić go z intensywnymi odcieniami: żółcią, czerwienią, zielenią, fioletem. Nie ma jednak przeszkód, by dobrać do niego ton pastelowy – razem stworzą subtelną i pełną uroku stylizację. Ponieważ szarość współgra z wszystkimi innymi barwami, nie ma obawy, że kolory stroju będą niedopasowane i że popełni się modową wpadkę. Warto bawić się również odcieniami samej szarości – od ciemnego grafitu, przez popielaty, aż po mysi. Daj szansę szarej odzieży i przekonaj się, jak wzbogaci ona Twoją garderobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here