Szczyrk – narciarstwo na najwyższym poziomie

0
622
Szczyrk - narciarstwo na najwyższym poziomie

W Polsce zdecydowanie nie brakuje miejsc, gdzie można założyć narty i bez końca oddać się białemu szaleństwu. Jeśli trafisz do słonecznego i malowniczego Szczyrku, to z pewnością nie raz tam jeszcze wrócisz. Świetnie zorganizowane trasy narciarskie zapewnią bowiem wiele zabawy i początkującym, jak i zaawansowanym narciarzom. Dlaczego jeszcze będziesz zadowolony, stawiając na urlop w Szczyrku?

Gdzie znajdziesz najlepsze warunki na narty w Szczyrku?

W Szczyrku wszystko sprzyja narciarzom. Nie musisz się martwić o transport, ponieważ po mieście kursują darmowe skibusiki. Zapakujesz do nich wygodnie narty i dojedziesz do ośrodków narciarskich. Trasa jest tak opracowana, by z transportu można było skorzystać z wielu lokalizacji w mieście. Nie nastoisz się też w kolejce po bilet, ponieważ skipass zakupisz też online. I to jest zdecydowanie najlepsza opcja, zwłaszcza że karnety także później przedłużysz online.

Również trasy przełożą się na zadowolenie i satysfakcję z całodniowego szusowania. W Internecie pod frazą „Szczyrk narty” najczęściej pojawia się ośrodek Beskid Sport Arena. I nic w tym dziwnego przecież właśnie tam czeka na narciarzy aż 3,2 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Trasy są dodatkowo oświetlone, dzięki czemu można szusować także wieczorem czy w godzinach nocnych.

Do Szczyrku na naukę jazdy na nartach? A czemu nie!

Warunki narciarskie w Szczyrku są wymarzone nie tylko dla doświadczonych miłośników zimowych sportów. Łatwiejsze trasy są tak przygotowane, by dostarczały dużo frajdy początkującym narciarzom, a przez cały sezon otwarte są szkółki narciarskie. Możesz wykupić jednodniowy kurs dla dorosłych i dzieci, jak i pod czujnym okiem instruktora spędzić cały tydzień.

Pod frazą „szkoła narciarska Szczyrk” znajdziesz też ciekawą ofertę dla dorosłych. Natomiast dla najmłodszych dzieci funkcjonuje przedszkole narciarskie, które podczas ferii zimowych oferuje codzienne zajęcia dla dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. To kapitalne rozwiązanie, by rodzice mogli pojeździć na stokach, mając pewność, że dzieci w tym czasie mają dobrą opiekę i świetną zabawę.

Szczyrk – nowoczesna infrastruktura i dobrze zaopatrzone wypożyczalnie sprzętu

Wybierając się do Szczyrku, masz gwarancję nowoczesnych i sprawnych wyciągów oraz dobrze naśnieżonych stoków. Ośrodki bowiem co roku ulepszają swoją ofertę i inwestują w nowoczesne technologie, dzięki czemu warunki narciarskie w Szczyrku są optymalne nawet podczas cieplejszych dni. To wszystko między innymi dzięki ratrakom, ale także nowoczesnym maszynom naśnieżającym, które są niezastąpione w produkcji sztucznego śniegu.

Narciarskie szaleństwo możesz zaplanować nawet, jeśli nie posiadasz własnego sprzętu. To dobra alternatywa także dla osób, które jeżdżą na nartach, ale raz chciałyby spróbować np. szaleństwa na desce snowboardowej. W wyszukiwarce internetowej pod hasłem „wypożyczalnia nart Szczyrk”, szybko znajdziesz właściwy adres i kontakt. Narty czy deskę wypożyczysz zarówno na kilka godzin, jak i na cały tydzień. Warto pamiętać, że wiele ośrodków zapewnia rabaty, jeśli np. wypożyczasz sprzęt i jednocześnie skorzystasz ze szkoły narciarskiej.

Jakie są warunki na stokach w Szczyrku?

W Szczyrku zdecydowanie nikt nie będzie się nudził. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, masz pewność, że nawet przy dodatnich temperaturach stoki są dobrze naśnieżone. Dobrze przemyślane są też trasy, które są tak rozplanowane by oferowały bezkolizyjną jazdę również na dłuższych odcinkach.

Na plus zaliczyć trzeba także dobrze rozlokowane kamery w Szczyrku, dzięki którym możesz wcześniej podpatrzyć panujące warunki na stokach. Szczególnie warto zerknąć wieczorem na kamery Beskid Sport Areny, kiedy nowoczesne oświetlenie ledowe pozwala narciarzom nadal cieszyć się z uroków zimy.

Nie musisz też brać teściowej na rodzinny wyjazd bądź dzielić czasu na szusowanie na stokach i opiekę nad dziećmi. Ośrodki oferują też przyjazną strefę dla Maluchów, gdzie przygotowane atrakcje umilą dzieciom czas, kiedy Ty będziesz czerpać wszystko, co najlepsze z zimowej górskiej aury. A kiedy się zmęczysz czy zgłodniejesz, to na stoku znajdziesz też restaurację ze smacznymi posiłkami i widokiem na majestatyczne góry i panoramę Beskidu Śląskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here