Za co można zostać ukaranym przez Google? Czyli kilka słów o niedozwolonych praktykach pozycjonerskich

0
738
Pozycjonowanie stron internetowych w nielegalny sposób

Na pozycjonowanie stron internetowych składa się szereg działań, których celem jest zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarce. Istnieje wiele praktyk, które są w pełni legalne i skutecznie podnoszą widoczność. Pozycjonowanie stron WWW to jednak proces czasochłonny, w związku z czym wiele nieuczciwych „specjalistów” decyduje się na nielegalne techniki, które w sztuczny sposób wpływają na widoczność, manipulując wynikami wyszukiwania. Próby oszukania algorytmów, nigdy nie kończą się dobrze i prędzej czy później winowajcę czeka kara. Same kary mają różne formy i mogą dotyczyć tylko jednej podstrony lub nawet całej witryny. W dalszej części artykułu opowiemy o tym, jakie kary mogą czekać nieuczciwych pozycjonerów oraz na czym polegają nielegalne praktyki pozycjonowania stron internetowych. Zapraszamy do lektury!

Pozycjonowanie stron internetowych w nielegalny sposób. Za co możemy zostać ukarani?

Pierwszą grupą nielegalnych praktyk są wszystkie elementy, które możemy umieścić w obrębie strony. Możemy do nich zaliczyć m.in.:

  • Ukrywanie linków lub tekstu w miejscach niewidocznych na pierwszy rzut oka;
  • Kopiowanie tekstów, zdjęć, wideo lub innych materiałów z innych stron;
  • Umieszczanie rozbudowanych opisów zawierających dodatkowe, spamerskie informacje;
  • Przedstawianie innych treści użytkownikom, a innych robotom Google;
  • Przesycenie treści słowami kluczowymi w nienaturalny sposób;

Kolejnymi nielegalnymi praktykami są wszelkie techniki manipulacji wynikami związane z odnośnikami zewnętrznymi, kierującymi do strony. Standardowe, legalne pozycjonowanie stron internetowych polega również na pozyskiwaniu linków, pochodzących z innych witryn, jednak są także nielegalne sposoby na ich zdobycie takie jak systemy wymiany linków.

Pozycjonowanie stron internetowych – jakie kary czekają strony wykorzystujące nielegalne praktyki?

Pozycjonowanie stron WWW powinno odbywać się na zasadzie ściśle wyznaczonych reguł i ustalonych zasad, których łamanie może przynosić naprawdę negatywne skutki. Kara może polegać na obniżeniu pozycji w wynikach wyszukiwania nawet o setki miejsc. Jeśli dany serwis złamał zbyt wiele zasad pozycjonowania i nachalnie wykorzystywał nielegalne praktyki – istnieje również możliwość całkowitego wykluczenia go z indeksu Google. Najlepszą opcją wobec tego jest skupienie się na pozycjonowaniu stron internetowych w legalny, profesjonalny sposób. Na stronie internetowej https://www.ibif.pl/oferta/pozycjonowanie znajdziesz ofertę doświadczonej agencji marketingowej, która w bezpieczny sposób wypozycjonuje Twoją stronę internetową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here