Zakres usług dobrego biura rachunkowe w Poznaniu

0
697
biuro rachunkowe w Poznaniu

Wszyscy przedsiębiorcy, bez względu na charakter prowadzonego biznesu, potrzebują fachowej porady związanej z finansami i księgowością. Niekiedy jednak trudno podjąć ostateczną decyzję w kwestii wyboru biura rachunkowego. Czym się kierować poszukując wsparcia dla własnej firmy?

Po czym rozpoznać dobre biuro rachunkowe?

Ile ludzi tyle opinii. Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą z pewnością wymieni zupełnie inne priorytety, które wynikają z ich indywidualnych potrzeb. Nie można ukrywać, że mała lokalna firma będzie wymagać zupełnie innego wsparcia aniżeli potężna, zatrudniająca setki pracowników korporacja. Dlatego też zakres usług dobrego biura rachunkowego jest poniekąd podyktowany formatem przedsiębiorstwa.

Nie można zapominać, że każdą firmę tworzą ludzie. Podobnie jest w przypadku biur rachunkowych i podmiotów zajmujących się obsługą księgowości. Profesjonaliści o dużym doświadczeniu i wieloletniej praktyce z całą pewnością nie złożą broni w przypadku problematycznych wyzwań. Wykorzystując własną wiedzę i umiejętności będą dążyć do pokonania przeszkód, które wystąpiły w trakcie działalności przedsiębiorstwa. Oczywiście w zgodzie z literą prawa i aktualnie panującymi przepisami.

Co wchodzi w skład zakresu usług dobrego biura rachunkowego?

Firmy rozpoczynające działalność często decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, co jest podyktowane m.in. niewielką liczbą pracowników, ograniczoną bazą klientów i początkowo małymi przychodami na początku działalności. Jednak wraz ze wzrostem świadomości poziomu skomplikowania polskich przepisów (w tym chociażby tj. rozliczanie kpir) oraz rozwojem biznesu pojawiają się kolejne istotne kwestie (np. płace pracowników czy analizy aktualnej sytuacji finansowej), które mogą okazać się zbyt ciężkie dla osoby bez branżowej wiedzy i doświadczenia. Wówczas warto zasięgnąć po pomoc ekspertów.

Dobre biuro rachunkowe ma za zadanie:

  • rozliczać wynagrodzenie przeznaczone dla osób zatrudnionych w firmie
  • doradzać właścicielowi w kwestiach związanych z pożyczkami czy podatkami
  • przygotowywać wszelkiego rodzaju pisma związane z kwestiami finansów (np. wnioski kredytowe, sprawozdania do GUS)
  • prowadzić uproszczoną lub pełną ewidencję przychodów i kosztów (tzw. pełne księgi rachunkowe)
  • tworzyć raporty statystyczne dla zarządu i innych podmiotów (np. dla Głównego Urzędu Statystycznego)
  • przekazywać, przechowywać i archiwizować pełną dokumentację przedsiębiorstwa w przypadku kontroli Urzędu Skarbowego lub innych organów państwowych, które zechcą sprawdzić firmę

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

W dobie dzisiejszych czasów najlepszym sposobem na znalezienie prawdziwych profesjonalistów jest skorzystanie z Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesującą frazę wraz z nazwą miejscowości np. „biuro rachunkowe Poznań„. Sprawdzenie lokalnego rynku usług umożliwia znalezienie fachowego wsparcia w zakresie księgowości i rachunkowości. Warto jednak wspomnieć, że większość biur rachunkowych oferuje wsparcie online i często decyduje się na zdalną współpracę z firmami znajdującymi się w innych miastach.

Dlaczego warto zdecydować się na biuro rachunkowe?

Skorzystanie z usług dobrego biura rachunkowego nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale i stanowi prawdziwą ochronę dla firmy. Niejednokrotnie przedsiębiorcy decydujący się na samodzielne prowadzenie księgowości popełniają błędy dotyczące np. prawidłowego rozliczenia się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, bądź spóźniają się z terminowym dokonywaniem podatków do Urzędu Skarbowego. Takie niedociągnięcia powodują, że firma naraża się na otrzymanie dotkliwych kar finansowych za niedopilnowanie własnych obowiązków. Niewielka inwestycja w biuro rachunkowe pozwala na uniknięcie całkowicie zbędnych strat finansowych.

Powierzenie księgowości profesjonalnym biurom rachunkowym stanowi też dużą oszczędność czasu i energii właścicieli. Zarząd wolny od prowadzenia dokumentacji może skupić się na rozwoju własnego przedsiębiorstwa i dążyć do wyznaczonego celu, którym jest uzyskanie tytułu lidera branży. Pracownicy biura rachunkowego odciążą właścicieli od niepotrzebnego stresu i dopilnują, aby kwestie finansowe firmy funkcjonowały bez najmniejszego zarzutu.

Polecane biuro rachunkowe w Poznaniu

Choć na terenie Poznaniu funkcjonuje wiele biur rachunkowych, to zdaniem wielu właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, warto skorzystać z usług biura: AK-PLUS prowadzonego przez doświadczoną księgową, panią Annę Klupczyńską.

Z biurem rachunkowym AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska można skontaktować się w następujący sposób:

  1. osobiście: ul. Wojciecha Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
  2. telefonicznie: +48 601 781 634
  3. mailowo: e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
  4. poprzez formularz na stronie: www.biurorachunkowe-poznan.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here