Zastanawiasz się, czy wybrać fotelik Britax Dualfix?

0
485

Każdy odpowiedzialny rodzic pragnie, aby jego pociecha mogła komfortowo i co najważniejsze bezpiecznie podróżować. W zapewnieniu należnej ochrony i wygody pomocny okaże się fotelik Britax Dualfix, który może być używany w przedziale 0-18 kg, czyli od pierwszych dni życia, aż do mniej więcej 4 roku. To model o bardzo wysokich notach. I nic dziwnego, wyróżnia się ponadprzeciętną jakością, obok której nie da się przejść obojętnie…

Montaż

Fotelik Britax Dualfix jest przeznaczony dla dzieci o wzroście od 40 cm do 105 cm i wadze do 18 kg. Montaż odbywa się przy pomocy zaczepów ISOFIX z udziałem nogi wypierającej – dla jeszcze lepszego wyeliminowania ewentualnych błędów montażowych.

Wysoki zagłówek jako cecha charakterystyczna

Britax Dualfix został tak opracowany, aby zapewnić maluszkom jak najwyższy komfort użytkowania. Duży udział w tym zakresie odgrywa wysoki zagłówek (o wiele wyższy niż w przypadku innych modeli, przez co zapewnia jeszcze lepszą ochronę dziecka oraz kontrolę ruchów jego głowy) oraz 6-stopniowa zmiana kąta nachylenia siedziska. Co ważne, z tych udogodnień można korzystać zarówno wtedy, gdy fotelik wpięty jest przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Nie ma też większego znaczenia, czy malec śpi, czy nie, ponieważ łatwa obsługa pozwoli na szybkie dostosowanie możliwości do jego potrzeb.

Do tego dochodzi funkcja obracania fotelika o 360 stopni, co w praktyce oznacza wygodniejsze zapinanie i wypinanie maluszka – bez względu na wiek.

Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa

Warto również wskazać na walory związane z bezpieczeństwem i wygody naszej latorośli. Jej osiągnięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie technologia pięciopunktowych pasów, zapewniająca jeszcze wyższy poziom ochrony podczas zderzeń. Co ważne, fotelik Britax Dualfix jest wyposażony w specjalną piankę redukcyjną, której zadaniem jest pochłanianie energii z uderzenia. W praktyce oznacza to, że zwiększeniu ulega ochrona klatki piersiowej.

Czystość też jest ważna!

Wiele osób zapomina, że przy zakupie idealnego fotelika samochodowego należy zwrócić uwagę na względy dotyczące czystości i higieny. Podczas jazdy z dzieckiem, na rodziców czyhają różne niespodzianki. Wylane mleko, herbata czy rozgniecione owoce to kolokwialnie mówiąc „najłagodniejsze” sytuacje, którym muszą stawić czoła. Łatwość zdejmowania tapicerki okazuje się w tym momencie rzeczą absolutnie wyjątkową, o czym doskonale pamięta marka Britax Dualfix. Dzięki temu, malec będzie mógł nie tylko wygodnie podróżować, ale również czysto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here