Zmniejszenie warg sromowych – podstawowe informacje

0
321792
Zmniejszenie warg sromowych - podstawowe informacje

Kwestie związane z atrakcyjnym wyglądem narządów płciowych płciowych są coraz częściej podejmowane w gabinetach medycyny estetycznej. Problemy, które kiedyś były tematem tabu, aktualnie leczy się w skuteczny i mało inwazyjny sposób. Dzięki temu wiele kobiet na szansę odzyskać utraconą pewność siebie i radość z udanego życia seksualnego.

Plastyka warg sromowych – wskazania

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet decyduje się na operacje plastyczne okolic intymnych. Telewizja i Internet niejednokrotnie pokazują nam pozytywne rezultaty takich operacji. Wskazania do wykonania zabiegu mogą być różne. Należą do nich m. in.:

  • Rozciągnięcie pochwy i warg sromowych spowodowane ciążą i porodem naturalnym.
  • Dysproporcje anatomiczne (asymetrie) wynikające ze stanów zapalnych toczących się w obrębie pochwy i warg sromowych.
  • Utrata elastyczności i powiększenie warg sromowych będące naturalnym następstwem procesu starzenia się.
  • Przerost warg sromowych wynikający z przybierania na wadze.

Problemy wynikające z asymetrii lub przerostu warg sromowych

Kobiety borykające się z powyższymi problemami najczęściej muszą mierzyć się także z kompleksami, niską samoocenę i brakiem satysfakcji z życia seksualnego. Przerośnięte wargi sromowe mogą być źródłem dolegliwości bólowych. Nierzadko utrudniają aktywność fizyczną i uniemożliwiają noszenie dopasowanych ubrań i bielizny. Zmniejszenie warg sromowych to zabieg, który w znaczący sposób może poprawić jakość ich życia. Warto zwrócić uwagę, że większość kobiet, które zdecydowały się na ten zabieg, bardzo dobrze ocenia jego rezultaty.

Na czym polega zmniejszenie warg sromowych?

Inna nazwa zabiegu zmniejszenia warg sromowych to labioredukcja lub labioplastyka. Polega on na chirurgicznej poprawie kształtu i rozmiaru warg sromowych. Rezultat ten uzyskuje się dzięki wycięciu nadmiaru tkanek i ponownemu zszyciu tej okolicy. Lekarz medycyny estetycznej dobiera najbardziej korzystną dla pacjentki metodę cięcia. Efektem zabiegu są symetryczne i sprężyste wargi sromowe. Co ważne, zabieg ten nie wymaga długiego pobytu w szpitalu. Najczęściej już drugiego dnia po zabiegu pacjentka zostaje wypisana do domu. Wszelkie informacje dotyczące higieny okolic intymnych po zabiegu oraz inne zalecenia są w zrozumiały sposób przekazane przez lekarza. Co szczególnie cieszy kobiety, pozytywny efekt jest widoczny od razu po zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here