Folia stretch w domu – praktyczne zastosowania

0
1007
Folia stretch w domu

Folia stretch to chyba jeden z najpopularniejszych materiałów pakowych, z którym zetknął się prawie każdy z nas. Chętnie sięgają po nią firmy transportowe oraz przedsiębiorstwa zajmujące się magazynowaniem paczek. Okazuje się jednak, że stretch bywa przydatny także w domowym zaciszu.

Do czego warto zastosować folię stretch? Kilka praktycznych pomysłów przedstawimy w dalszej części artykułu.

Czym jest folia stretch?

Jak wygląda stretch? To niezmiernie cienka folia, nawinięta na rolkę. Występuje w wersji przezroczystej, czarnej lub niebieskiej. Produkuje się ją najczęściej z polietylenu o niskiej gęstości (LDPE). Niekiedy do wytworzenia stretchu używa się innych surowców, jak polipropylen, fluoropolimery lub kopolimer.

Dzięki zastosowaniu tego typu materiałów, stretch wykazuje szereg przydatnych właściwości. Przede wszystkim jest niezmiernie trwały i odporny na uszkodzenia, pomimo tego, że zalicza się do najcieńszych produktów do pakowania. Dodatkowo folia stretch może się rozciągać nawet o 200-300% oraz mocno przylega do powierzchni zawijanego w nią przedmiotu. Tak tworzy się elastyczną i trwałą warstwę ochronną, zabezpieczającą przed brudem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Standardowe zastosowanie – pakowanie przedmiotów

Folia stretch, jak ta dostępna na stronie: https://e-hurtownia-opakowan.pl, również w domach prywatnych bywa chętnie stosowana do pakowania rozmaitych przedmiotów. Przydaje się to zawsze wtedy, gdy chce się zabezpieczyć rozmaite rzeczy przed kurzem lub brudem, na przykład podczas składowania mebli ogrodowych w piwnicy w okresie zimowym.

Materiał dokładnie okrywa powierzchnię przedmiotu lub przydaje się do stworzenia zwartej paczki – wszystkie przedmioty przylegają do siebie ściśle, co chroni je przed ewentualnym uszkodzeniem lub zagubieniem.

Stretch bywa niezbędny podczas przygotowań do przeprowadzki. Przy jego pomocy zawija się pudła i kartony, by uchronić je przed działaniem wilgoci, a także zabezpiecza duże meble, przed zarysowaniem lub przypadkowym wysunięciem szuflad albo otwarciem drzwiczek.

Wykorzystanie folii stretch – kulinaria

Folia stretch znalazła szerokie zastosowanie w kulinariach. Przede wszystkim służy do zawijania rozmaitych produktów, które mają być przechowywane na przykład w lodówce. Dzięki użyciu stretchu, udaje się dłużej zachować ich świeżość i odpowiednią konsystencję (żywność wolniej wysycha), a także minimalizuje się ryzyko nadmiernego rozchodzenia się i mieszania zapachów.

Stretch chętnie stosuje się jako dodatkowe zabezpieczenie blatów lub stołu podczas rozmaitych prac w kuchni. Łatwiej dzięki temu zapanować nad porządkiem w przestrzeni roboczej, zwłaszcza gdy działa się wspólnie z małymi pomocnikami.

Nietypowe rozwiązania – zabiegi kosmetyczne

Z folii stretch chętnie korzystają osoby przeprowadzające w domu zabiegi kosmetyczne. To podstawowy materiał do wykonania body wrappingu, polegającego na nałożeniu na ciało kosmetyku pielęgnacyjno-wyszczuplającego, a następnie zawinięciu ciała w folię, by zwiększyć skuteczność preparatu.

Stretch przydaje się także w zabiegach fryzjerskich, na przykład podczas domowego farbowania włosów, by ograniczyć ryzyko rozchlapania farby i zniszczenia odzieży.

Folia stretch – niezbędny produkt do prac ogrodniczych

Po stretch chętnie sięgają miłośnicy ogrodów. Przy jego pomocy zabezpiecza się meble ogrodowe, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Do czego jeszcze może się przydać ten uniwersalny materiał pakowy?

To idealne rozwiązanie, by zbudować tanią i skutecznie działającą osłonę dla wczesnych upraw w ogródku. Na metalowym stelażu rozpościera się folię stretch, która chroni delikatne rośliny przed wiatrem oraz niszczycielskim działaniem wiosennych przymrozków.

Folia stretch – uniwersalne rozwiązanie niezbędne w każdym domu

Trudno wręcz obecnie wyobrazić sobie funkcjonowanie branży transportowej bez folii stretch. Ten praktyczny materiał sprawdza się jednak również w domach prywatnych. Warto zatem mieć przynajmniej jedną lub dwie rolki zawsze pod ręką, gdyż mogą się przydać w wielu sytuacjach, nie tylko tych opisanych powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here