Jak nadać objętości cienkim włosom?

0
1036
włosy
fot.: pexels.com

Cienkie i delikatne włosy to problem, z którym musi się zmagać wiele kobiet. Chociaż każda z nas marzy o gęstych i zdrowych włosach, to czasem nie mamy wpływu na ich wygląd. Warto pamiętać, że na stan włosów często wpływają kwestie genetyczne. Nie znaczy to jednak, że nie da się temu całkowicie zaradzić. Jakie są więc sposoby na zwiększenie objętości włosów?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/wlosy-cienkie-jak-sie-z-nimi-obchodzic/

Jak dodać włosom objętości?

Cienkie włosy mają niestety słabą strukturę, która prowadzi do szybkiego wysuszania pasm, a co za tym idzie – niszczenia ich. Jest to w szczególności zauważalne na końcówkach włosów, które są bardzo podatne na wszelką działalność czynników zewnętrznych.

Niestety, cienkie włosy bardzo szybko zaczynają wyglądać na nieświeże i brakuje im objętości u nasady. Właśnie dlatego, należy odpowiednio dobrać produkty pielęgnacyjne, które nadadzą włosom większą objętość. Oprócz tego, warto wprowadzić w życie kilka codziennych rytuałów, dzięki którym włosy będą znacznie lepiej się prezentowały.

Jeżeli chodzi o kosmetyki, które dodadzą włosom objętości, to przydatna okaże się pianka (nakłada się ją na osuszone partie włosów), lakier lub spray do włosów oraz puder (nałożony tuż przy nasadzie).

Fryzury zwiększające objętość

Warto pamiętać, że nie tylko odpowiednie kosmetyki czy akcesoria do włosów mogą nadać im objętości. Istotne jest również uczesanie – obecnie, istnieje wiele ciekawych pomysłów, które pozwalają na małe eksperymenty.

Jedną z fryzur dodających objętości, jest spięcie włosów w kształt banana, odpowiednio je przy tym tapirując. Następną propozycją jest pełen objętości koński ogon. Tutaj również istotne będzie tapirowanie poszczególnych pasm, a przy tym za ich pośrednictwem kilkukrotne owijanie wcześniej otrzymanego kucyka. Jeżeli ma się natomiast ochotę na coś eleganckiego, to warto pomyśleć o pełnym objętości koku.

Możliwych do wykonania uczesań jest naprawdę wiele. Wybór zależy od indywidualnych preferencji – co jednak istotne, każda z tych fryzur będzie pasowała praktycznie do każdej codziennej sytuacji.

Przeczytaj też: http://www.malamama.pl/idealny-makijaz-dla-niebieskich-oczu/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozliczenie PIT
Następny artykułPiękno w domu i ogrodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here