Jak zadbać o swój materac? Prześcieradła, maty i pokrowce na materac

0
493
materac

Najważniejszym elementem każdego sypialnianego wnętrza jest miejsce przeznaczone na sen. W większości przypadków miejsce to stanowią łóżka z osobnym materacem, który należy dostosować do własnych potrzeb. Wyróżniamy modele twardsze lub miększe, a także kilka rodzajów konstrukcji charakteryzujących się różnymi właściwościami. Nieważne jednak, czy wybierzemy materac kieszeniowy, lateksowy czy ten z pianki termoelastycznej – każdy z nich będzie wymagał takiej samej ochrony przed zabrudzeniami i zużyciem. Jest to szczególnie ważna kwestia o tyle, że dobry materac do spania to często spory wydatek, który jest zakupem na długie lata. Sposobów na ochronę materaca jest kilka w zależności od naszych potrzeb i warunków panujących w domu – w tym obecności zwierząt lub dzieci.

Podstawowa ochrona materaca, czyli prześcieradła

Gdy jest mowa o ochronie materaca, to na myśl na pewno w pierwszej kolejności przychodzą nam zwykłe prześcieradła do spania. Stanowią one pierwszą i równocześnie najbardziej podstawową formę ochrony materaca, a często prane mogą w zupełności wystarczyć. Ich głównym zadaniem jest nie tylko wyłapywanie kurzu, roztoczy i naszego naskórka, ale także zapewnienie nam komfortu snu. Z tego powodu dostępne są w przeróżnych wariantach materiałowych, co pozwala kupić prześcieradło nie tylko pod kolor wnętrza, ale także panującą za oknem aurę. Niestety tego typu materiał nie uchroni materaca przed zmoczeniem, co może mieć niezwykle istotne znaczenie, gdy mamy psa lub małe dzieci. W pozostałych przypadkach zwykłe prześcieradło prane w wysokich temperaturach powinno wystarczająco ochronić materac przed zabrudzeniami i zapewnić jego długą żywotność.

Maty ochronne na materac dla dłuższej żywotności

Coraz częściej materace są traktowane jako ważna inwestycja w komfort snu. Z tego powodu wybierane są modele droższe, co oznacza potrzebę zadbania o ich świeżość przez długie lata. W tym pomogą nam niezawodne maty ochronne na materac, które w przeciwieństwie do zwykłych prześcieradeł są wodoodporne. Dzięki temu stanowią najbardziej skuteczną barierę dla potu, grzybów i bakterii. Są one stosowane jako warstwa pomiędzy materacem a prześcieradłem. Dzięki oddychającej membranie nie wpływają negatywnie na sen, równocześnie chroniąc materac przed poważniejszymi zabrudzeniami, których możemy się spodziewać, jeśli mamy w domu zwierzęta. Maty ochronne na materac można tak samo, jak prześcieradła, prać. To pomaga utrzymać całe nasze posłanie w czystości przy równoczesnej dbałości o materac. Niektóre modele z kategorii premium mają w sobie także tlenek cynku oraz charakteryzują się wyjątkową wygodą i eleganckim wykończeniem. Z tego powodu maty ochronne na materac będą idealne do każdej ekskluzywnej sypialni.

Prześcieradła nieprzemakalne – dla dzieci i nie tylko!

Rozwiązaniem 2 w 1 są prześcieradła nieprzemakalne. Stanowią one idealne rozwiązanie do łóżek dziecięcych lub dla osób starszych. Nie różnią się pod względem wygody użytkowania od zwykłych modeli, a równocześnie w pełni uchronią materac przed wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami. Dzięki temu będziemy w stanie dłużej utrzymać świeżość naszego materaca bez konieczności używania maty na materac i zwykłego prześcieradła. Nieprzemakalne modele świetnie dopasowują się do materaca oraz można je prać w wysokich temperaturach.

Nowy pokrowiec na stary materac

Jeśli nie zadbaliśmy odpowiednio wcześnie o nasz materac, to nic straconego! W wielu sklepach kupimy bowiem pokrowiec na materac, którym możemy zastąpić obecny zużyty lub zniszczony materiał. W ten sposób mając sprawny technicznie materiał, na którym tak świetnie się wysypiamy, nie będzie podlegał wymianie. Pokrowiec na materac sprawi, że nasz stary model będzie znów jak nowy, a my będziemy mogli od teraz zadbać o niego w należyty sposób. Obecne na rynku produkty bardzo często wykonane są ze specjalnych materiałów, które mają właściwości antybakteryjne. Pokrowiec na materac po kilku tygodniach lub miesiącach użytkowania warto także wyprać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here