Jaki rodzaj winietki wybrać na weselny stół?

0
765
Jaki rodzaj winietki wybrać na weselny stół

Organizacja przyjęcia weselnego wiąże się z koniecznością pamiętania o wielu rzeczach. Podczas przygotowywania sali weselnej należy zadbać o jej ogólny wystrój, ale także zastosowane detale. To właśnie te szczegóły w głównej mierze są zapamiętywane przez uczestników imprezy. Takim detalem, a jednocześnie bardzo ważnym elementem organizacyjno-dekoracyjnym jest winietka.

Co to jest winietka na stół weselny?

Winietki weselne są niewielkimi obrazkami zawierającymi imiona i nazwiska uczestników przyjęcia weselnego (wizytówka weselna). Obrazki te umieszcza się na stole weselnym przy nakryciu każdego gościa. Obrazek ten oprócz funkcji dekoracyjnej pełni również bardzo istotną, typową rolę organizacyjną. Stanowi rodzaj drogowskazu. Nie ma problemu, kto ma gdzie siedzieć. Unikamy przypadkowego zajmowania miejsc.

Na winietce zazwyczaj umieszcza się imię i nazwisko gościa. Jednak bywają sytuacje, że nie wiemy z kim przyjdzie zaproszona osoba. W takim przypadku stosuje się winietkę z treścią: „Osoba towarzysząca”. Ponadto, gdy miejsce dla Młodej Pary nie wyróżnia się niczym od miejsc przygotowanych dla gości (nie jest odpowiednio wyeksponowane), to na stole stawia się winietki z napisami: „Pan Młody”, „Pani Młoda”, „Para Młoda”.

Z czego może być zrobiona winietka?

Najpopularniejszym materiałem, z którego robi się winietki, jest papier. Nie ma co się dziwić. Jest to materiał zarówno elegancki, funkcjonalny i tani. Decydując się na winietki wykonane z papieru, mamy wiele możliwości. Papier występuje w wielu kolorach, teksturach, grubościach. Dla osób, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania, zaleca się zakup winietek wykonanych z papieru ekologicznego.

Od jakiegoś czasu można zakupić winietki wykonane ze szkła. To oryginalne i efektowne rozwiązanie robi duże wrażenie na gościach. Tego rodzaju winietki szczególnie ładnie prezentują się na białym obrusie. Nadruk na szkle jest odporny na ścieranie, zarysowania i warunki atmosferyczne. Tego typu wizytówki to zatem świetne rozwiązanie podczas wesel, które odbywają się na świeżym powietrzu. Co ważne, winietki mają zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu ich użytkowanie jest bezpieczne.

Wzornictwo na winietce weselnej

Na winietkach ślubnych możemy w zasadzie wykorzystać wszelkie rodzaje wzorów i kolorów. Wszystko zależy od tego w jakim stylu i kolorystyce wykonano wystrój sali weselnej.

Panie Młode chętnie wybierają wzory kwiatowe. Mogą to być wzory przedstawiające między innymi: róże, tulipany, bzy, orchidee, wrzosy, lawendy, piwonie. Dodatkowy efekt dekoracyjny uzyskuje się dzięki przyozdobieniu winietki koronką, koralikami, cyrkoniami lub wstążką.

Niektórym Nowożeńcom może spodobać się możliwość umieszczenia na winietce ich wspólnego zdjęcia. Taka winietka jest wtedy fajną pamiątką, którą goście mogą zabrać ze sobą do domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać winietki humorystyczne. Przedstawiają one różne zabawne rysunki i treści związane z pożyciem małżeńskim.

W sprzedaży są winietki pasujące do wszystkich gustów i stylów. Szeroką ofertę winietek ślubnych można znaleźć w sklepie Amelia-Wedding.pl. Jeśli występuje problem z podjęciem ostatecznej decyzji co do wyglądu winietki, to zaleca się zakup próbek. Co istotne, w sklepie Amelia-Wedding.pl można jednocześnie zaopatrzyć się nie tylko w wysokojakościowe winietki, ale również w inne dodatki ślubne (na przykład plany stołów, zaproszenia, karty menu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here