konfetti na wesele

Odpowiednia oprawa ślubu wymaga długich przygotowań. Ważny w tym zakresie jest każdy szczegół i każdy najdrobniejszy gadżet. Między innymi, ostatnim przebojem ślubnych uroczystości jest konfetti. Gdzie je kupić? W jakiej formie? No i kiedy konfetti na wesele może się przydać? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Ślubny scenariusz

Przed uroczystością warto sporządzić ramowy, ślubny scenariusz. Będzie on obejmował nie tylko imprezę weselną, ale również sam ślub. Warto ustalić w jakiej kolejności goście będą wchodzić do kościoła, czy para młoda będzie wchodziła razem czy osobno, kto będzie prowadził pannę młodą i kiedy do kościoła wejdą rodzice. Jeżeli osoby najbliższe mają czytać czytania albo wygłaszać jakieś przemówienia, trzeba też ustalić kto i kiedy będzie to robił. No i pozostaje jeszcze moment wyjścia z kościoła. Dobrze jest poprosić jedną osobę, by przemówiła w imieniu pary młodej do gości i wskazała gościom, kiedy mają wychodzić i… czym ewentualnie mogą „obrzucić” parę młodą. Kiedyś dominował ryż i grosiki. Dzisiaj odchodzi się od tych tradycji, więc jeżeli para młoda nie chce takich atrakcji, powinna uprzedzić swoich gości. Ciekawym zamiennikiem może być natomiast konfetti na wesele.

Konfetti na wesele – w jakiej formie?

Konfetti na wesele występuje w różnych formach. Najczęściej kupujemy kilkunastocentymetrową lub kilkudziesięciocentymetrową tubę, która wystrzeliwuje konfetti o różnych kształtach. Zasięg takich tub to nawet 5-8 metrów. Na rynku znajdziemy między innymi konfetti w serduszka, kwiaty, kolorowe paski i wiele więcej. Można postawić na jednokolorowe konfetti albo to w rożnych kolorach. Wiele par decyduje się na konfetti na wesele, unikając w ten sposób uciążliwej tradycji zbierania rozrzuconych jednogroszówek albo konieczności wydobywania z włosów rozsypanego ryżu. Na marginesie warto jednak dodać, że rozrzucanie czegokolwiek przed kościołem warto skonsultować z księdzem, aby uniknąć niepotrzebnych problemów. Poza tym konfetti może się przydać nie tylko podczas uroczystości ślubnej. Z powodzeniem można je wykorzystać również podczas wesela. Wiele par w taki sposób kończy na przykład swój pierwszy taniec albo robi przy pomocy konfetti na wesele efektowne zdjęcia w ogrodzie.

Konfetti na wesele – gdzie je kupić?

Pozostaje zatem pytanie, gdzie kupić takie kolorowe konfetti na wesele. Najlepiej szukać go w sklepach specjalistycznych, sprzedających gadżety i ozdoby ślubne. Największy wybór takich akcesoriów można znaleźć w sklepach internetowych. Co również istotne, taka atrakcja nie jest wcale droga. Za jedną tubę konfetti zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here