1 procent podatku – jak go przekazać?

0
899
1 procent podatku

Co roku zaczyna robić się głośno o przeróżnych fundacjach i instytucjach, które apelują do nas o przekazanie 1 procenta podatku. W akcji tej może wziąć udział każda osoba fizyczna, która w naszym kraju płaci podatki i wypełnia w pierwszym kwartale roku formularz PIT. Dzięki naszej dobrej woli 1 procent od kwoty, którą już i tak zapłaciliśmy na rzecz państwa, wędruje na wybrany przez nas cel. Co prawda nie są to zazwyczaj zawrotne sumy, jednak siła tej akcji tkwi w ogólnej mobilizacji do pomagania. To dzięki temu na konta różnych organizacji pożytku publicznego trafia co roku łącznie nawet kilka milionów złotych. Jest to zatem realne wsparcie dla podopiecznych takich instytucji. Jak wziąć udział w tej szlachetnej akcji i komu przekazać środki?

1 procent podatku – jak wybrać instytucję?

Organizacja pożytku publicznego z definicji działa w interesie społeczeństwa, a nie dla własnego zysku. Jednak takie instytucje wspierają różne cele. Możemy zatem zdecydować się na przekazanie 1 procenta podatku na poprawienie losu bezdomnych, na schronisko dla zwierząt czy na rehabilitację dla ofiar wypadków. Jeśli wzruszy nas sytuacja jednego z podopiecznych danej fundacji, możemy właśnie na jego subkonto przekierować środki. Jak jednak mamy wybrać spośród tylu potrzebujących? Chociaż to brzmi banalnie, warto kierować się sercem. Wybierajmy te inicjatywy, które są nam w jakiś sposób bliskie.

1 procent podatku – co musisz zrobić?

Nie należy obawiać się formalności, jeśli chcemy wspomóc wybraną organizację 1 procentem naszego podatku. Jest to bowiem bardzo proste. Ważne, żeby wyliczyć właściwą kwotę i wpisać numer KRS do odpowiedniej rubryki. Tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/ znajdziemy instrukcję oraz podpowiedź, jak przekazać środki wypełniając PIT online. Co się stanie jeśli nie wybierzemy żadnej organizacji pożytku publicznego? Wówczas nasze pieniądze trafią do budżetu państwa. Warto więc skorzystać ze swoich praw i samodzielnie zdecydować, komu chcemy pomóc takim bezcennym gestem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here